Pride of Poland. Szokuje cena biletu, szokuje też plakat

Pride of Poland. Szokuje cena biletu, szokuje też plakat 15

Na plakacie promującym aukcję Pride of Poland możemy zobaczyć budynek janowskiej stadniny oraz panie w barwnych strojach z zespołu ludowego Tulia. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że brakuje tam najważniejszego.

Aukcja Pride of Poland odbędzie się już w najbliższą niedzielę (12 sierpnia). By móc zobaczyć przebieg licytacji trzeba będzie niemało zapłacić. W ubiegłym roku wejściówka kosztowała 50 zł. Teraz kwota ta wzrosła niemal dziesięciokrotnie. Zaproszenie uprawniające do wejścia na aukcję wiąże się z kosztem aż 450 zł. To nie jedyna kuriozalna zmiana. Jak już wspominaliśmy, w tym roku Narodowy Pokaz Koni Arabskich, który zawsze towarzyszył słynnej aukcji odbędzie się nie jak dotąd w Janowie Podlaskim, a na warszawskim torze Służewiec.

Zdziwienie może budzić nie tylko cena. Mieszane uczucia wzbudza również plakat promujący wydarzenie, na którym od razu można zauważyć, że brakuje najważniejszego. Zamiast koni, które zdaje się, że powinny pełnić główną rolę, są panie z zespołu folkowego Tulia. Jak podaje gazeta.pl „organizator aukcji tłumaczy, że plakat nie jest skierowany do potencjalnych kupców”. Dalej czytamy, że ma on służyć głównie osobom zainteresowanym Dniem Otwartym janowskiej stadniny, który towarzyszy głównej aukcji.

W tym roku na aukcjach Pride of Poland oraz Summer Sale znajdą się 32 konie. 12 z nich zostanie wystawionych na aukcję główną.  Ponad połowa wszystkich zwierząt będzie pochodziła ze stadniny w Janowie, pozostałe natomiast m.in. ze stadniny w Michałowie oraz prywatnych hodowli.

Dzień Otwarty w Janowie Podlaskim rozpocznie się o godzinie 13 pokazem jeździeckim. Wystąpi Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego, Klub Patataj, Teatr Konny Katarzyny Cygler oraz UKS Volteo. O 17 zaplanowano koncert zespołu Tulia, który dumnie prezentuje się w głównej części plakatu. Najważniejszy punkt programu zaplanowany jest na godzinę 18. Wtedy rozpocznie się wieczór galowy wraz z aukcją Pride of Poland.

Jeśli chodzi o Narodowy Pokaz Koni Arabskich, który już od lat odbywał się przy Pride of Poland, będzie trwał od 10 do 12 sierpnia na Torze Służewiec w Warszawie. Tam zaprezentuje się około 100 najpiękniejszych „arabów” zarówno z państwowych jak i prywatnych stadnin.

Pride of Poland. Szokuje cena biletu, szokuje też plakat 16

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Dzisiaj RMF podało że dyrektor Trela odchodząc zostawił 3,5 mln na plusie po trzech latach prezesów PiS stadnina jest 1,5 mln na minusie. I kto tu jest niegospodarny . Za dwa lata będzie po Janowie.

  1. a widziałeś te 3,5 mln …. albo ten deficyt -1,5 mln …. bo ja nie …. a to co mówi radio to lepiej dzielić przez 3…… jeśli masz sprawdzone źródło poparte raportami finansowymi to podaj …. a plotek nie powielaj…. i odrazu uprzedzam nie jestem za pisem bo dla mnie mogło tam być 30 mln na plusie albo -150 na minusie ale zawsze opieram się na konkretach a nie na słowach a zwłaszcza zasłyszanych w radio

   1. Te informacje można jak najbardziej zweryfikować. Niestety są prawdziwe. Przykładowo za 2017 r. stadnina miała 1 552 731,39 straty.
    Źródło: https://ekrs.ms.gov.pl/
    W przeglądarce dokumentów finansowych podajesz KRS stadniny i voilà!

   2. To ty strasznie żałosne życie masz jak wszystko musi opierać na dokumentach razem z wynikiem finansowym. Jak idziesz na piwo do knajpy to też analizę finansową sobie robisz razem z raportem ? Pewnie jeszcze pismo piszesz o pozwolenie wyjścia z dwutygodniowym wyprzedzeniem …. Co do stadniny wystarczy wystarczy porównać wcześniejsze aukcje i kwoty sprzedanych koni z tymi co np. zeszłym roku….. Proponuję ci wysłać do swojego mózgu zawiadomienie o nieścisłości w jego działaniu i zażądania szczegółowych raportów z poprzednich lat działalności i poddania głębokiej analizie. Zal mi takich pajacow

 2. JPRD….. jak można spie**lić jedną z najlepszych imprez tego typu na świecie!!!!! Przecież nawet nic nie robiąc nie doprowadziło by się do takiego stanu rzeczy!!!! TO JEST NIE DO POMYŚLENIA AŻ KREW SIĘ GOTUJE I MA SIĘ OCHOTĘ POŚCINAĆ JAKIEŚ ŁBY!!!!!! TĘPYM NOŻEM!!!!!

 3. no wlasnie, jak wartosciowych koni brak to nawet PO z calą opozycja nic by nie zdzialalo ,oczywiscie winny bylby Pis ,ze nie rodza się piekne konie ha,ha,ha