Próba oszustwa się nie powiodła

Próba oszustwa się nie powiodła 15
Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tym razem bialska komenda otrzymała zgłoszenie o próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Choć policja i media cały czas ostrzegają przed działaniami oszustów, ci cały czas znajdują kolejne osoby, które wierzą w ich telefoniczne legendy. Często pokrzywdzeni tracą oszczędności całego życia.

– Wczoraj po południu do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta podająca się za funkcjonariuszkę Centralnego Biura Śledczego Policji i poinformowała, że prowadzona jest akcja wymierzona w nieuczciwych pracowników banku, którzy korzystając z danych osobowych klientów, zaciągają kredyty – informuje kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

Oszustka poprosiła o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej. 58-letnia mieszkanka bialskiej gminy, poinstruowana przez telefon udała do „swojego” banku, gdzie miała zaciągnąć kredyt w wysokości 50 tys. zł. Gotówkę miała zostawić w miejscu, które wskazała fałszywa funkcjonariuszka. Oszustka zapewniała, że z banknotów zostaną zdjęte odciski palców i porównane z odciskami ustalonych już podejrzanych. Miało to pozwolić na rozbicie szajki oszustów.

58-latka zaciągnęła kredyt, ale w porę zorientowała się, że ma do czynienia z oszustami i odmówiła zostawienia pieniędzy. Kobieta stwierdziła, że przekaże je policjantowi, gdy ten pokaże legitymację służbową. Po tym oszustka przerwała połączenie, a po pieniądze nikt się nie zgłosił.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *