Problemy techniczne? Dzieci już wiedzą, jak sobie z nimi poradzić

DSC_0009
fot. Karolina Jaszczuk

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w bialskim ZSZ nr 2 zorganizowano piknik rodzinny, który odbył się pod hasłem „Obudź w dziecku myśl techniczną”. W przygotowanie i zrealizowanie wydarzenia zaangażowali się nauczyciele oraz uczniowie.

Piknik odbył się w piątek (11 maja) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej. Wydarzenia organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich są częścią kampanii #EUinmyregion, której celem jest zaprezentowanie projektów zrealizowanych dzięki dotacjom unijnym. ZSZ nr 2 można pochwalić się trzema projektami wspieranymi ze środków unijnych, a ich łączna wartość opiewa na kwotę wynoszącą około 7,8 mln zł. Dwa z nich to projekty prowadzone przez bialski magistrat.

Podczas piątkowego pikniku dzieci miały szansę spróbować swoich sił w grach i zadaniach usprawniających procesy myślowe, kształtujące wyobraźnie oraz umiejętności manualne. Impreza była też dobrą okazją do pokazania zebranych nowoczesnych urządzeń technicznych wykorzystywanych m.in. w szkole. Ciekawą atrakcją był profesjonalnie wykonany „makijaż twarzy”. Ponadto każdy mógł aktywnie spędzić czas wolny na boisku szkolnym biorąc udział w konkurencjach sportowych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *