Proboszcz ze św. Anny odchodzi na emeryturę. Są też zmiany w innych parafiach

Proboszcz ze św. Anny odchodzi na emeryturę. Są też zmiany w innych parafiach 16

Biskup Kazimierz Gurda wprowadził zmiany wśród duchowieństwa diecezji siedleckiej. Od 1 lipca z dotychczasowymi parafiami w naszym powiecie pożegna się kilku proboszczów, wikariuszy oraz neoprezbiterów.

Od początku lipca na emeryturę przechodzi ks. kan. Waldemar Izdebski, obecny proboszcz parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej. Jego miejsce zajmie za to ks. kan. Ryszard Kozieł, który pełnił dotychczas urząd proboszcza w parafii w Trzebieszowie.

Jeśli chodzi o zmiany proboszczowskie, to z obecną parafią pożegna się również ks. mgr Sylwester Gałach. Z Mań zostaje przeniesiony do parafii w Trąbkach, a jego miejsce zapełni ks. mgr Andrzej Szymonik z Radomyśla. Urząd proboszcza w Radomyślu obejmie za to wikariusz parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej – ks. mgr Sławomir Zaczek.

Zmiana proboszcza będzie miała miejsce również w piszczackiej parafii. Ks. mgr Piotr Woźniak od 1 lipca funkcję będzie pełnił w parafii w Kościeniewiczach. W Piszczacu pojawi się także nowy wikariusz – ks. mgr Marcin Jankowski.

Do bialskiej parafii Chrystusa Miłosiernego przydzielony zostaje nowy wikariusz – ks. mgr Paweł Kobiałka. Z parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej zwolniony zostaje ks. mgr Piotr Kruk oraz ks. mgr Mariusz Dziwulski. Pojawią tam nowi wikariusze, a mianowicie ks. mgr Marek Kondej i ks. mgr lic. Artur Stefaniak. W parafii św. Anny zagości ks. mgr Rafał Przezdziak z Kłoczewa.

W Międzyrzecu Podlaskim także szykują się zmiany. Ks. mgr Krzysztof Węgrzynek odchodzi z parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Sulbiny. Zastąpi go ks. mgr Tomasz Mikołajczuk.

Decyzja biskupa dotyczy również innych zmian wikariuszowskich. Ks. mgr Sławomir Gnyszka zostaje zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wisznice i mianowany wikariuszem parafii Łaskarzew. Na jego miejsce, do Wisznic przybędzie ks. mgr Sławomir Pleszczyński z parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej. Ks. mgr lic. Krzysztofa Pełkę mianowano wikariuszem parafii Konstantynów.

Ks. mgr Kamil Wasilewski jest zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łomazy i mianowany wikariuszem parafii Stanin. Zastąpi go ks. mgr lic. Krzysztof Zawadzki z Włodawy. Z parafii w Rossoszu zwolniono ks. mgr Marcina Wesołowskiego, który trafi do parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Rolę wikariusza od lipca pełnił będzie ks. mgr Marek Maleńczuk.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Niestety zmiana w parafii SW. Anny w Białej Podlaskiej nie odbyła się zgodnie z nauczaniem św. Pawła Apostoła, który w liście do Koryntian nakazuje „Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście” (1 Kor 5, 7) . W tym przypadku nowe ciasto zostało nie jako zakwaszone „starym kwasem”, więc chcąc czy nie chcąc wyjdzie z tego zakalec, albo coś bardziej śmierdzącego.

  2. Może i wierzyłbym w Boga gdyby „łączniki” między mną a Nim postępowali jak wiara nakazuje ! A się okazuje że oni są gorsi niż ja !!!!

  3. A co z p1504 4.oszczem w kopytowie gm Piszczac ludzie już jego mają dość. Może jego by w końcu zwolnili a nie na wszystkim zdziera a nic nie robi i tylko daj

  4. Biskup Siedlecki na stanowisko proboszczów w bialskich parafiach powołuje takich, którzy potrafią wyciągać pieniądze od ludzi, a Parafian traktują jak bankomat.