Próbowali wwieźć kilka tysięcy paczek papierosów

Próbowali wwieźć kilka tysięcy paczek papierosów 16

5 tys. paczek nielegalnych papierosów to bilans zaledwie dwóch wpadek przemytników na przejściu granicznym w Sławatyczach.

– Kontrola szczegółowa osobowego peugeota przekraczającego 9 grudnia przejście graniczne w Sławatyczach zakończyła się ujawnieniem prawie 4 tys. paczek wyrobów tytoniowych. Nielegalnym ładunkiem wypełniona była specjalnie przystosowana do przemytu podłoga pojazdu – informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie. Do próby przemytu przyznał się kierujący samochodem – 63 letni obywatel Białorusi.

Zarówno papierosy, jak też specjalnie przystosowany do przemytu pojazd, zostały zatrzymane. Kilka dni wcześniej funkcjonariusze zaleźli, tym razem w samochodzie dostawczym, 990 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę, ukrytą w przestrzeni ładunkowej, próbował wwieźć do Polski 39-letni obywatel Białorusi. Wartość rynkowa zatrzymanych w obu sprawach wyrobów tytoniowych to ok. 70 tys. zł.

Próbowali wwieźć kilka tysięcy paczek papierosów 17

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

      1. Za przemyt powinno być więzienie. Nawet za przysłowiowe kilka kartonów też. Natomiast biadolenie typu, że nie ma pracy, że nie ma za co żyć itp. to są puste słowa. Jest 500+, są miejsca pracy itd. Dla chcącego jest praca i kasa. Ale przemyt to ciepełko, cwaniactwo cwaniaków stojących w kolejce i ich filozofowanie na temat wszystkich życiowych problemów. Jeżeli jesteście cwaniako-przemytnicy tacy mądrzy to do roboty. Tam się popiszcie uczciwą pracą A nie filozofią rynsztokową godną pospolitych bandziorów. Wesołych Świąt uczciwym obywatelom.