Prof. Jerzy Nitychoruk nowym rektorem PSW

Prof. Jerzy Nitychoruk nowym rektorem PSW 16

Wybory uzupełniające po śmierci rektora prof. Józefa Bergiera wyłoniły osobę, która go zastąpi. Najwyższe stanowisko w Państwowej Szkoły Wyższej od jutra będzie pełnił Jerzy Nitychoruk. Profesor za cel postawił sobie m.in. utrzymanie wysokiego poziomu kształcenia i dobrej marki uczelni,  a także budowę przyjaznej atmosfery i integrację społeczności akademickiej. 

Dziś (12 czerwca) Uczelniana Komisja Wyborcza Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej podała do publicznej wiadomości informację o wynikach wyborów uzupełniających. Rektorem został prof. Jerzy Nitychoruk, który od 2013 roku pracował w PSW jako Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych. Swoje nowe obowiązki zacznie pełnić od jutra (13 czerwca).

ZOBACZ TAKŻE: Zmarł prof. Józef Bergier. Pokonała go choroba

Przed wyborami na stronie internetowej uczelni można było przeczytać o planach kandydata. Profesor pisał m.in. o tym, że zdaje sobie sprawę z konieczności sprawnego i odpowiedzialnego zarządzania w kontekście przyjętych planów strategicznych, których celem jest utworzenie nowoczesnej i ważnej w regionie uczelni. Nowy rektor zaznaczył także, że nowoczesna szkoła musi być oparta na wykwalifikowanej kadrze, dobrych studentach i odpowiednim zarządzaniu. Wśród jego celów znalazło się stworzenie studentom przyjaznego środowiska do studiowania, a pracownikom bezpiecznego i umożliwiającego rozwój miejsca pracy.

O stanowisko rektora ubiegało się dwóch kandydatów. Oprócz prof. Jerzego Nitychoruka do wyborów zgłoszono również dr. hab. Cezarego Kalitę.

ZOBACZ TAKŻE: Dorobek naukowy Jerzego Nitychoruka

Prof. Jerzy Nitychoruk nowym rektorem PSW 17

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *