Profil miasta zniknął z sieci

Profil miasta zniknął z sieci 16

Od wczoraj na portalu społecznościowym nie istnieje oficjalny profil miasta Biała Podlaska. Osoba prywatna najprawdopodobniej go skasowała a obecne władze nie miały nic do powiedzenia w tej kwestii. 

Miasto Biała Podlaska to oficjalny profil zlalzony na facebooku. Do wczoraj mial prawie 10 tys. polubień. Do tej kwesti odniósł się nam rzecznik prasowy prezydenta Dariusza Stefaniuka. – Profil Miasto Biała Podlaska nigdy nie należał do samorządu. Nie był stworzony, ani przez pracowników magistratu, ani współpracowników. Został udostępniony przez mieszkańca. Od kilku dni nie mamy możliwości dodawania postów. Profil najprawdopodobniej został usunięty. Ubolewamy nad tym, ale nie mamy na to wpływu. Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją i jeśli będzie to możliwe, podejmiemy próbę odzyskania profilu. Jeżeli nie da się go odzyskać, stworzymy nowy, aby za jego pośrednictwem dalej informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach – podkreśla Radosław Plandowski, rzecznik prasowy.
Miasto wykupowało tam posty sponsorowane, aby promować działalność urzędu w oparciu o konto reklamowe założone gminie miejskiej Biała Podlaska. Działo się to na podobnej zasadzie, co wykupowanie promocji np. w miejskiej prasie. Konto reklamowe jest własnością miasta. Miasto przeznaczyło na ten cel następujące kwoty: 26 kwiecień – 3,5 tys. zł, 30 lipiec – 3,5 tys. zł, 20 wrzesień – 3,2 tys. zł.
– Miasto Biała Podlaska posiada nadal portal, miejską aplikację oraz profil na You Tube, które powstały z inicjatywy prezydenta Dariusza Stefaniuka. Mamy nadzieję, że nowy prezydent będzie kontynuował i rozwijał te źródła przekazu informacji. Stanowczo również zaprzeczamy, jakoby miasto płaciło komukolwiek za prowadzenie profilów społecznościowych. Redaktorem profilu był rzecznik miasta – dodaje Plandowski.

Udostępnij!

Komentarze: 46

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. i ciekawe bardzo zbieg okoliczności nastąpił że akurat po przegranych wyborach nagle znika profil…. i ciekawe kto był właścicielem profilu ktÓ|RY LEKKĄ RĘKĄ 10 TYSIĘCY ROCZNIE PRZYTULAŁ ZA POŻAL SIĘ BOŻE PROMOWANIE W SIECI JPRD./…..

  1. Te 10 tysięcy przytulił Facebook. Miasto Płaciło ze swojego konta reklamowego (tak przynajmniej wynika z artykułu). CO i tak jest mega słabe, bo za te 10 tyś zbudowano bazę obserwujących której teraz nie ma. ktoś powinien za to odpowiedzieć.

  2. O co wam chodzi ? Niech sobie teraz sam stworzy nowy, niech zacznie budowę od nowa po swojemu , nie rozumiem , chcieliście żeby się wyniósł a chcecie żerować na cudzych osiągnięciach? Do roboty !

   1. Babo z naszych pieniędzy to opłacali. Mam nadzieję że nie będą zakładać nowego bo płacić tyle kasy za reklamę na na fejsie to trzeba być nieźle nagrzanym. A Stefan niech spada jabłka rwać.

  1. Plandowski do wyrzucenia z pracy! Nie wiem czy prokurator nie powinien zostać powiadomiony o sprawie. Zapewne, gdy nowy prezydent obejmie urząd i zleci audyt, podobnych spraw będą setki

 2. Pretensja o to, ze skonczylo żerowanie na cudzym profilu? Niestety nie mam pejs-zbuka i nie korzystam by moc to własnoręcznie ogarnać. Jak dla mnie strata żadna. A konto z NaszejKlasy tez skasowali?

 3. JAKBYM BYŁ PREZYDENTEM OGŁOSIŁBYM DZIEŃ ŻAŁOBY NARODOWEJ W MEDIACH JA NIE MAM I NIGDY NIE MIAŁEM TAM KONTA I ŻYJĘ. A SKORO TO NIE BYŁ PROFIL MIASTA TYLKO PROFIL PRYWATNY TO O CZYM ROZMOWA NA JAKIEJ PODSTAWIE URZĄD PŁACIŁ NA TO KASĘ SIĘ PYTAM??? JAKAŚ UMOWA BYŁA Z CZŁOWIEKIEM, JAK GO WYBRALI JAK DLA MNIE TU WCHODZĄ PRZEPISY O NIEGOSPODARNOŚCI, PŁACILI NA COŚ NA CO NIE MIELI WPŁYWU??? NIEKORZYSTNE ROZPORZĄDZENIE MIENIEM ZA TO JEST PARAGRAF, KTO PODPISAŁ PRZELEW???

  1. na takiej samej zasadzie jak wypłacone premie pracownikom, wedle własnego widzimisię, sprawa dla prokuratora i zwrot kasy z własnej kieszeni

 4. Stefaniuk sie odgrażał że z szafy Czapskiego bedą wypadać trupy jak on przejmie magistrat. Ciekawe ile wypadnie z jego szafy…..????

 5. Proszę się nie martwić, nowej władzy jest wiadome o bardzo wielu sprawach, niewykluczone będą zawiadomienia do odpowiednich organów ścigania.Rozliczenie będzie dogłębne, a niektórzy będą musieli odpowiedzieć na niewygodne pytania.

  1. Haha ni zapominj ze obeny prezydent tez rządził czy zostaniemy bez prezydenta znowu wybory maskra czy kiedys to sie skonczy

 6. Pan Michał Trantau odszedł z Urzędu Miasta… aby 3 listopada 2017 podpisać umowę na redagowanie, tworzenie oraz przygotowanie materiałów prasowych za 2460 zł/miesięcznie (inf. z BIP poz. 1144), więc administratorem FP był zapewne Pan Trantau.

 7. To dopiero początek, powoli wszystko zniknie z miasta i nastanie wielka stagnacja. To już było i nie wróci więcej, na własne życzenie.

 8. Dariusz Stefaniuk na swoim profilu nie informuje o przegranej w wyborach. Zapewne ten profil też wkrótce zniknie. Spali mosty, obraził się na suwerena…

 9. Może warto dodać, że profil miał za zadanie udawać, że jest źródłem informacji o bp a w rzeczywistości od początku był zaplanowany do robienia nieoficjalnej kampanii byłemu prezydentowi. Zresztą podobnie jest z innym profilem, który z nazwy ma hejtować to co związane z białą, a w rzeczywistości zajmuje się brudną stroną kampanii. Przy tym hejcie to nawet była afera, że powstał drugi profil o tej samej nazwie. Kolejny przykład to profil z news’ami o Białej. Najgorsze w tym wszystkim, że nazwy profili fałszują zawarty w nich przekaz. Chociaż jak mawiał klasyk „ciemny naród wszystko kupi“.

 10. Rozliczyć Trampka i tego wodzireja….wszystkie umowy i wypłaty do sprawdzenia….I wszystkie umowy zlecenia pracowników na etacie w UM i spółek podległych…. nagrody roczne do inf.publicznej….chcemy wiedzieć jak sobie dogadzali .. .

 11. Przyjmuje wyjaśnienia rzecznika, są bardzo wiarygodne, świadczą o profesjonalizmie. Mam też prośbę nie zakładaj nowego profilu miasta tylko zacznij sprzątać biurko i zgaś światło jak będziesz wychodził.

  1. Niech założy, owszem. Skoro miasto płaciło na promocję na tym profilu, mamy prawo jako mieszkańcy dowiedzieć się komu płacono.

 12. „Redaktorem profilu był rzecznik miasta – dodaje Plandowski.” Ciekawe… I nie wie kto założył oraz prowadził profil? Pewnie zadziałały przepisy o ochronie danych osobowych. W porządku. Niech będzie. Jednak wypłata pieniędzy z konta Urzędu Miasta została udokumentowana.

 13. Nawet się były prezydent nie pożegnał i nie podziękował wyborcom na łamach ulubionego tygodnika. Czyżby popadł w niełaskę? Przecież ostatni, wyborczy numer, był tylko o nim i jego osiągnięciach. W obecnym zaś powyborczym numerze czytamy tylko o wygranej Pis no i jej przyszłości. Czytamy też, że Polska jest na drugim miejscu jeżeli chodzi o bezrobocie razem z Niemcami na poziomie 3,4 procent? Wg wyliczeń z PUP Biała Podlaska we wrześniu 2018 ta stopa dla kraju wynosiła 5,7 %, dla województwa 7,7% w mieście Biała Podlaska 10,6 % a powiecie 10%. Oznacza to, że w naszym regionie ponad 7000 zarejestrowanych osób poszukuje pracy!!! 2437 zarejestrowanych w Białej Podlaskiej i 4335 w gminie. Można sprawdzić na oficjalnej stronie urzędu. No nic od dawna uważam, że ta wspomniana gazeta nadaje się głównie jako podpałka do pieca.