Projekt za prawie milion złotych. Będą kształcić uczniów i nauczycieli

Projekt za prawie milion złotych. Będą kształcić uczniów i nauczycieli 15
fot. nadesłane

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej rozpoczyna nowy projekt pt. „Potęgowanie kompetencji” na lata 2020-2021. Ma on na celu zwiększenie zdolności uczniów oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli poprzez realizację programu kształcenia i szkolenia zawodowego dostosowanego do wymagań gospodarki i rynku pracy.

Radosław Klekot, dyrektor szkoły podpisał już umowę w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Wartość tego zadania to 997  445,05 zł. W projekcie weźmie udział 60 uczniów kształcących się w zawodzie technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technika żywienia i usług gastronomicznych, a także trzech nauczycieli.

Dzięki projektowi będzie można wyposażyć pracownie, zorganizować zajęcia laboratoryjne oraz kursy i szkolenia zawodowe dla uczniów. Zadanie zakłada również studia podyplomowe i szkolenia dla nauczycieli oraz staże zawodowe dla uczniów.

Szkoła zakupi między innymi drona z oprogramowaniem do rolnictwa precyzyjnego, z którym po przeszkoleniu będzie pracowała młodzież na zajęciach praktycznych, a także drukarkę 3D z oprogramowaniem do projektowania modeli.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *