Promowali świat bibliotek

Promowali świat bibliotek 16

 „Biblioteka… to więcej niż myślisz” to temat przewodni Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Dyrektorów Bibliotek Państwowych Szkół Zawodowych, która odbyła się w minionym tygodniu. Spotkanie skierowane było m.in. do dyrektorów, kierowników i innych przedstawicieli bibliotek.

Konferencja trwała od 6 do 7 września w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Akademicka. Hasło przewodnie konferencji miało na celu skłonienie do refleksji i rozważań zarówno teoretycznych jak i praktycznych, ale nie tylko. Miało być ono również bodźcem do analizy lokalnej, regionalnej i globalnej bibliotekarskiej rzeczywistości.

Podczas konferencji uczestnicy poruszali zagadnienia związane z ewaluacją zadań współczesnej biblioteki naukowej i dyskutowali na temat nowoczesnych technologii i ich wpływie na funkcjonowanie i organizację placówek.

Była to również okazja do wymiany doświadczeń w zakresie stosowanych systemów bibliotecznych i bibliometrycznych. Omówiono też kwestie związane z wyzwaniami i oczekiwaniami stawianymi bibliotekom i bibliotekarzom.

Poza merytoryczną dyskusją goście mieli szansę odwiedzić Świętą Górę Grabarkę, pokonali promem Bug i uczestniczyli w uroczystej kolacji w Dworze w Zabużu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *