Przebudują bialską ulicę

20180518_125834

Pozyskano ponad 4 mln złotych dofinansowania na przebudowę bialskiej ulicy. Inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku. Poza odnowioną nawierzchnią powstanie również ścieżka rowerowa i chodniki.

Biała Podlaska otrzymała środki od wojewody lubelskiego w ramach rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej w wysokości ponad 4 mln złotych. Inwestycja przebudowy ulicy Warszawskiej ma wynieść około 7 mln złotych. Pozyskane 4 mln to około 65 procent całego przedsięwzięcia, resztę kosztów pokryje budżet miasta.

Ulica zostanie przebudowana na odcinku 875 metrów, od Parku Radziwiłłowskiego do skrzyżowania z ul. Kopernika. Zostanie również wybudowana dwukierunkowa ścieżka rowerowa o długości około 600 metrów oraz chodniki. Przebudowane zostaną cztery skrzyżowania. Dodatkowo zostaną wybudowane dwa przystanki komunikacyjne wyposażone w perony, a także kanalizacja deszczowa.

Inwestycja ma zakończyć się do końca tego roku. W kolejnych latach rząd miasta planuje kontynuować przebudowę ul. Warszawskiej do granic miasta.

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. sidorska też czeka i to na całej długości …. mimo wszystko plus ale to ewidentna kiełbasa wyborcza że niby coś robią …. tyle tylko że za mało …. kosztem stadionu zrobiona by była cała warszawska i na troche sidorskiej by starczyło

  2. A co z ulica między Slawatycze Tuczna. B24 tez jeździ ta droga na różne wydarzenia może potrzeba to nagłośnić jaka mamy trasę do Białej.
    Po ostatnich deszczach dziura na dziurze więcej jak 30 nie da się jechać a drogowcy maja te drogę wiadomo gdzie.