Przechwycono dwie partie nielegalnych papierosów (FOTO)

„Lewy” towar został znaleziony na terenie dwóch posesji. W sumie mundurowi zabezpieczyli około 2,3 tys. paczek papierosów.

Wczoraj policjanci z bialskiej komendy ustalili, że 33-latek z Białej Podlaskiej może być w posiadaniu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Rzeczywiście tak było, tytoniowa kontrabanda ukryta była w wynajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach gospodarczych. Kryminalni znaleźli tam prawie 1,8 tys. paczek. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 30 tys. złotych.

Z kolei w miejscowości Liszna nielegalny towar ujawniono podczas przeszukania posesji należącej do 29-latki. U kobiety mundurowi znaleźli ponad 600 paczek papierosów. W tym przypadku straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 13 tys. zł.

Zarówno 29-latka jak i 33-latek jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Obydwoje się przyznali. Na poczet grożących im kar policjanci zabezpieczyli od nich 4 tys. zł. Ponadto mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *