Przedstawiono perspektywy i wyzwania dotyczące hodowli

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MTYxNDU2NTktMTM1LTE0LmpwZw==,
Zgromadzeni mieli okazję do pozyskania specjalistycznej wiedzy oraz odświeżenia spojrzenia na temat hodowli bydła.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej zorganizował konferencję naukową pt. „Hodowla bydła – wyzwania i perspektywy”, która odbyła się w miniony czwartek (12 kwietnia).

W konferencji uczestniczyli współpracujący ze szkołą właściciele specjalistycznych gospodarstw rolnych, zainteresowani rolnicy, rodzice uczniów, uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego R.03.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia pracowników naukowych z uczelni wyższych oraz instytutów badawczych współpracujących ze szkołą.

Joanna Romaniuk omówiła stan i perspektywy rozwoju hodowli bydła mięsnego w Polsce.
Bogusław Olkowski przedstawił najważniejsze aspekty żywienia bydła. Grażyna Różycka podzieliła się z uczestnikami wiedzą na temat ekonomicznych aspektów hodowli bydła mięsnego i mlecznego.

Dariusz Krzywiec zaprezentował wykład na temat znaczenia kondycji użytków zielonych dla opłacalności chowu bydła. Grażyna Niedziałek omówiła innowacyjne rozwiązania techniczno – budowlane w produkcji zwierzęcej na przykładzie chowu bydła. Paweł Stefaniuk przedstawił wykład dotyczący wniosków o dopłaty składanych przez Internet. Kszysztof Laszuk zaprezentował trendy w rozwoju maszyn do produkcji bydła.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *