Chcieli zlikwidować jednostkę. Druhowie połączyli siły i dostali wóz

DSC_5689

Wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie są już wyposażone w samochody. Tym razem wóz trafił do ochotników z Sycyny.

W sobotę (7 lipca) uroczyście przekazano wóz strażacy druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sycynie. Dotychczas jednostka nie posiadała żadnego pojazdu. Jest to ich pierwszy nabytek.

-Ta jednostka była postawiona już nawet w stan likwidacji, ale co znaczą chęci jednego człowieka, który postanowił, że będzie ta jednostka reaktywowana. Powiedział „będę ja” i skrzyknął kilku druhów strażaków. Jednostka została uratowana. Bardzo się cieszę bo w tym regionie zabezpieczenie przeciwpożarowe jest konieczne – tłumaczy Wiesław Panasiuk, wójt gminy.

Samochód został przekazany jednostce za sprawą Mariusza Filipiuka, starosty bialskiego. Początkowo nie przypomniał wozu strażackiego, lecz dzięki dofinansowaniu z gminy Biała Podlaska został przystosowany do potrzeb strażaków.

– Starosta przekazał nam wóz. Rada gminy i wójt przekazali pieniądze na przemalowanie. Częściowo swoje pieniądze też inwestowaliśmy w samochód. Jest w nim uchwyt na motopompę i węże. Staramy się aby wkrótce był tam także sprzęt do ratownictwa medycznego – mówił Ryszard Olesiejuk, prezes OSP Sycyna.

Nowy nabytek to VW T4. Jest to lekki wóz bojowy, dziewięcioosobowy. Będzie służył do gaszenia pożarów oraz pomocy przy zdarzeniach na drodze. Wkrótce ma zostać wyposażony także w sprzęt medyczny.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Prezesi , vice-prezesi , zarządy wioskowe, Prezesi , vice-prezesi , zarządy gminne, Prezesi , vice-prezesi , zarządy powiatowe, Prezesi , vice-prezesi , zarządy krajowe, ….. zebrania , sprawozdania …… Co to za organizacja i ile z niej korzyści w stosunku do ponoszonych kosztów . Może ktoś pokusił się o rzetelny bilans. Te OSP to po prostu Państwowa Straż Wioskowa (PSW), taka gminna PSP. Włączyć to do PSP przecież niektórzy napisać protokołu po polsku nie potrafią , po co na siłę utrzymywać ten cyrk? Albo zmienić zasady. Niech ktoś zrobi z tym porządek.