Przemierza świat na rowerze. Dzisiaj zaprezentowała swoją książkę

DSC_5841

Agnieszka Martinka to znana podróżniczka pisząca książki. Przemierza świat na rowerze i ocala od zapomnienia wspomnienia ojca. Dzisiaj odwiedziła jedną z bialskich bibliotek.

Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej odwiedziła dzisiaj (11 października) Agnieszka Martinka. Odbyło się tam spotkanie autorskie oraz prezentacja jej książki pt.”Połowinka”. Na spotkaniu byli obecni uczniowie z bialskiego „kraszaka” oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dyrektor biblioteki rozpoczęła spotkanie krótkim powitaniem. Tuż po tym autorkę przywitał dźwiękiem akordeonu jej przyjaciel z dawnych lat, który mieszka obecnie w Białej Podlaskiej i mocno związany jest z biblioteką.

Agnieszka Martinka opowiadała uczestnikom o tym jak powstała książka. „Połowinka”. Nawiązuje do opowieści ojca autorki, który został zesłany na Ural. Od najmłodszych lat była przez niego inspirowana. Postanowiła wyruszyć w rowerową podróż, odnaleźć miejsce jego zesłania oraz ocalić od zapomnienia historię i wspomnienia. Niestety, kiedy Agnieszka wróciła z wielkiej podróży ojciec Zdzisław zmarł. Mimo to udało się jej ukończyć książkę.

– Ta książka pisana jest sercem i z serca – mówiła pisarka.

Agnieszka Martinka pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego. Obecnie mieszka w Lublinie. Z zawodu jest geologiem i menadżerem. Z pasji fotografem i podróżnikiem. Jest autorką wielu nagród międzynarodowych, m.in. za książkę pt. „Szybsza niż lew”, która opowiada o jej rowerowej przygodzie w Afryce. Magazyn „Podróże” nadał jej miano podróżnika roku.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Gdyby to było spotkanie przedwyborcze z ważnym przedstawicielem Jedynie Słusznej Partii,to media by o tym trąbiły od miesiąca.Organizatorzy spotkania olali całą sprawę.