Przemycał paralizatory w legalnym towarze

Przemycał paralizatory w legalnym towarze 16

Dwa tysiące kompletów paralizatorów elektrycznych próbowano wwieźć do Polski. Nielegalny towar został ukryty w legalnych rzeczach. 

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej cały czas skutecznie przeciwdziałają też próbom przemytu towarów nielegalnych i niebezpiecznych.
W jednym z kontenerów kontrolowanych w Oddziale Celnym w Małaszewiczach funkcjonariusze ujawnili w weekend (22 marca br.) 2 tysiące kompletów paralizatorów elektrycznych. Ukryte były one w innym, legalnie wwożonym do Polski towarze. Wartość rynkową przemycanej broni, tzw. niezabijającej, wstępnie oszacowano na 340 tys. złotych.

Przemycał paralizatory w legalnym towarze 17

Sytuacja związana z koronawirusem całkowicie zmieniła organizację przejść granicznych. Ruch osobowy na wschodniej granicy kraju, poza określonymi w przepisach przypadkami, praktycznie się nie odbywa. Wszystkie siły i środki skoncentrowane są obecnie na sprawnej obsłudze mającego istotne znaczenie dla gospodarki ruchu towarowego.

W ostatnim tygodniu granicę w woj. lubelskim przekroczyło w sumie 20,3 tys. ciężarówek. Każdego dnia funkcjonariusze kontrolują i odprawiają zatem średnio 2,9 tys. pojazdów ciężarowych (w obu kierunkach). To między innymi transporty z towarami pierwszej potrzeby, np. żywnością. Na bieżąco poddawane kontroli są także wagony i kontenery towarowe wjeżdżające do naszego kraju. Przykładowo, w ostatnim tygodniu na przejściu granicznym w Małaszewiczach funkcjonariusze celno-skarbowi odprawili w sumie 4,9 tys. wagonów towarowych.

Przemycał paralizatory w legalnym towarze 18 Przemycał paralizatory w legalnym towarze 19 Przemycał paralizatory w legalnym towarze 20

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *