Przemyt ponad 50 kg narkotyków zatrzymany przez psa

Przemyt ponad 50 kg narkotyków zatrzymany przez psa 16

Udaremniono przemyt ponad 50 kg narkotyków o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Jeśli przemycane narkotyki trafiłyby do nielegalnego obrotu, mogłyby odurzyć około miliona osób.

Ujawnione narkotyki należały do obywateli Rosji. 21 września, kobieta i mężczyzna próbowali wyjechać z Polski, podróżując samochodem, przez drogowe przejście graniczne w Sławatyczach.

– Po dokładnej kontroli pojazdu pod kątem legalności jego pochodzenia oraz z użyciem psa służbowego Ceron, w skrytkach konstrukcyjnych ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości z krystaliczną substancją. W sumie w pojeździe, ujawniono ponad 50 kg MDMA o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Jeśli przemycane narkotyki trafiły by do nielegalnego obrotu, mogłyby odurzyć około miliona osób, a ich wartość wzrosłaby na czarnym rynku dwukrotnie – informuje por. SG Dariusz Siennicki, rzecznik prasowy oddział Nadbużańskiego Straży Granicznej.

Podróżni, którzy zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Lublinie, decyzją Sądu, zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn, grozi im kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

Przemyt ponad 50 kg narkotyków zatrzymany przez psa 17 Przemyt ponad 50 kg narkotyków zatrzymany przez psa 18 Przemyt ponad 50 kg narkotyków zatrzymany przez psa 19

 

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jadą ‚turyści” z Rosji na zapad Jeuropy . Ja bym się większości z nich przyjżał. Oczywiście pod kątem przemytu. Bo przecież celnicy świętych krów na kontrolę szczegółową nie wezmą. A oni później po drodze np do Lublina na kolejnych stacjach paliw oferują kartony papierosów do sprzedania. Bo jak tłumaczą Nie mają za co zatankować. Biedaki w furach po kilkaset tysięcy. Celnicy !!! Zajmijcie się tym a nie tymi którzy po parę paczek przewożą.
    Ja już dwa razy takie akcje widziałem w Cepeenie w Wisznicach