Przepłyń basen kajakiem i zmierz się w wiosłowaniu na czas

Przepłyń basen kajakiem i zmierz się w wiosłowaniu na czas 16

Już za nieco ponad tydzień będzie można wziąć udział w kolejnej odsłonie AWF Kayak Days. To wydarzenie co roku gromadzi wielu miłośników tej formy sportu. Zgłosić się mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele, studenci, pasjonaci kajakarstwa oraz lokalna społeczność.

AWF Kayak Days to impreza, która odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 9 w budynku głównym uczelni. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez prezydenta Michała Litwiniuka, kwadrans później przyjdzie czas na prelekcję. Uta Kühn, wiceprezes ds. kajakarstwa dla wszystkich PZKaj, opowie na temat „Upowszechnienia kajakarstwa wśród dzieci i młodzieży w kontekście szkolenia kadr w Polskim Związku Kajakowym”.

Następnie na pływalni AWF o 10.30 będzie można podziwiać pokazy technik z zakresu pływania użytkowego. O 10.45 instrutkorzy RETENDO zaprezentują pokazy technik kajakowych. Od godziny 11 pod ich okiem będzie można nieco podszlifować swoje umiejętności kajakowe. Od 12.30 do 14 na korytarzu przy auli w budynku głównym potrwa tzw. Akademicka Ustawka Kajakowa.

Po przerwie obiadowej o godzinie 16 nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom AUK, po czym przyjdzie czas na kolejne prelekcje. O 16.15 Marek Pomietło, instruktor kajakarstwa turystycznego AWF będzie mówił o „Podlaskich trasach kajakowych – Zielawie, Krznie, Bugu – jako atrakcjach turystycznych”. Z kolei o 16.45 Piotr Sikora, turysta ekstremalny i ekspert PSKK RETENDO wygłosi wykład „W stronę kajakarstwa ekstremalnego. O Himalayaku raz jeszcze”

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *