Przepłyną całą Zielawę. Ekstremalny spływ już wkrótce

Przepłyną całą Zielawę. Ekstremalny spływ już wkrótce 16

Grupa śmiałków zamierza przepłynąć kajakiem, mierzącą 68 kilometrów rzekę Zielawę. Żądni wrażeń i ekstremalnego spływu mogą do nich jeszcze dołączyć.

Spływ wystartuje w sobotę (27 czerwca) z miejscowości Mosty skąd wypływa rzeka. – Wyprawa nie będzie należała do łatwych. Będziemy zmagać się nie tylko z czasem ale i z wszelkimi trudnościami naturalnymi. Zaliczamy do nich zatory, bujną roślinność, powalone drzewa przez które będziemy robić tzw. przenoski. Ponadto do ominięcia są tamy. Zakładamy,że w 18 godzin pokonamy tę rzekę. Aktualnie opracowałem plan logistyczny tego przedsięwzięcia łącznie z kucharzem na trasie – mówi Łukasz Węda, pomysłodawca.

Chętni mogą jeszcze zgłosić swoje uczestnictwo. Szczegółowe informacje oraz zapisy można uzyskać pod numerem telefonu 501 266 672 lub na Facebooku na stronie Kajaki Studzianka.

– Na Zielawie pływa się trudniej niż na Krznie czy Bugu. Rzeka ta zupełnie inaczej wygląda z koryta. Dostrzega się bogatą roślinność i liczne na niej mostki. Najbardziej malowniczy to ten w Dubicy koło Wisznic, gdzie płynąc kajakiem można odnieść wrażenie, że jest się w obrazie Claude Moneta „Japoński mostek w Giverny” – dodaje.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *