Przepuszczał pieszego, doszło do kłótni z innym kierowcą. W rewanżu zastał porysowany pojazd

Przepuszczał pieszego, doszło do kłótni z innym kierowcą. W rewanżu zastał porysowany pojazd 16

Mężczyzna podejrzany jest o zarysowanie karoserii samochodu osobowego marki VW. Do zdarzenia doszło po utarczce słownej z kierowcą uszkodzonego auta.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Białej Podlaskiej. – Mężczyzna oświadczył, że nieznana osoba uszkodziła jego samochód. Do zdarzenia dojść miało prawdopodobnie na parkingu Centrum Handlowego w Białej Podlaskiej. Sprawca zarysował ostrym przedmiotem przednie i tylne drzwi od strony pasażera. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 800 zł – podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że zdarzenie mogło mieć związek, z utarczką słowną do jakiej doszło pomiędzy jego synem użytkującym tego dnia samochód, a nieznajomym mężczyzną. Jej powodem miał być fakt, że syn zgłaszającego nie przepuścił mężczyzny podczas wjazdu na parking. Dodatkowo zatrzymał pojazd by przepuścić pieszego.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o zniszczenie mienia. Okazało się, że jest to 59-letni mieszkaniec Konstantynowa. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Tego samego dnia usłyszał również zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że działał pod wpływem emocji.

O dalszym losie 59-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Bez obrazy ale Ci spoza bialej zachowuja sie jakby przynajmuej ferari jezdzili a slowem im uwagi zwrocic nie mozna bo kazdy jezdzi najlepiej..na swojej wsi.spisac nunery i na policje…i niech sie tlumacza szeryfowie.hehe

  2. Za jedną rysę do pięciu lat. Jakieś jaja czy co? Powinien pomalować te elementy i tyle. Myślę że ten zgłaszający też bez winy nie był. Powinien za zgłoszenie też do pięciu lat więzienia. Nie było by zgłaszających. I basta.

    1. Ta jedna rysa to celowe zniszczenie mienia. Poza tym może mieć problemy z prawem jazdy. Może być skierowany na badania psychotechniczne za agresję na drodze.