Przeszłe życie na wsi w inscenizacji

Przeszłe życie na wsi w inscenizacji 16

Liczne występy były główną atrakcją tego wydarzenia. Pamiętano także o tym, by wspomnieć o wartościach patriotycznych.

W niedzielę (29 kwietnia) w Domu Ludowym w Zaściankach odbyła się III Powiatowa inscenizacja pod hasłem „Jak to na wsi niegdyś bywało…”.W roku 2018 obchodzimy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a w naszej gminie rok ten został ogłoszony rokiem „Dla Niepodległej”, dlatego też tematyka spotkania wiązała się z patriotyzmem, niepodległością oraz wolnością.

Wspólne odśpiewanie „Roty” rozpoczęło spotkanie, a następnie Justyna Świerczewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, przywitała wszystkich zaproszonych gości.

Na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół ludowy Hreczka z Zaścianek, który wykonał następujące utwory: „Na nowej górze jadą żołnierze”, „Wisło moja Wisło stara”, „Jesteśmy polką i polakiem”, a po nim widowisko zapewniły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Halasach w programie „Śpiewająca droga do niepodległej”.

Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pod hasłem Ostatni Level – „100 lat dla Niepodległej”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Halasach. Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz wraz z Posłem na Sejm Stanisławem Żmijanem wręczyli laureatom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Po poznaniu laureatów przyszedł czas na pełną humoru inscenizację „A jak poszedł Stach na boje” wykonaniu członków zespołu Leśne Echo, która rozbawiła wszystkich zgromadzonych.

Na scenie prezentowały się również zaproszone zespoły: „Echo” z Przychód, „Ale Baby” z kapelą z Berezy, „Sami Swoi” z Tłuśćca, „Jutrzenka” z kapelą z Rogoźnicy, „Kaczeńce” z Czosnówki, „Kalina” z Wygnanki, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, Zespół śpiewaczy z Szóstki, „Harmonijkowe Echo”, „Lubartowiacy” z Lubartowa, „Na swojską Nutę” z Zahorowa, „Jarzębina” z Zabłocia.

Gospodarze z Zaścianka przygotowali tradycyjne poczęstunki, takie jak grochówka, marchwiak, deska wędlin, kompot. Dzieci i młodzież miały zapewnioną zabawę, która była prowadzona przez animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Sołtysa Zaścianek a Skopińskiego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *