Przewoził „nielegalne” papierosy. Grozi mu grzywna i więzienie

Przewoził "nielegalne" papierosy. Grozi mu grzywna i więzienie 16

Terespolscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 51-letniego Rosjanina. Mężczyzna podróżował busem pasażerskim. W środku pojazdu mundurowi znaleźli niemałą ilość „lewego” towaru.

Wczoraj (6 marca) kryminalni z Komisariatu Policji w Terespolu uzyskali informację, że busem pasażerskim relacji Terespol – Biała Podlaska jedzie mężczyzna, który przewozi wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ten fakt potwierdził się podczas kontroli. Wówczas okazało się, że Rosjanin w swoim bagażu ukrył prawie 1,2 tys. paczek papierosów.

– Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 27 tys. zł – tłumaczy podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Towar został zabezpieczony, natomiast 51-latka zatrzymano do wyjaśnienia. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Obywatelowi zza wschodniej granicy grozi wysoka grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A co grozi pani Annie S. Za przewożenie papierosów z synem w samochodzie? Cicho jakoś. Oczywiście mowa o m-ce służby celnej kiedyś z Terespola