Przybędzie pociągów do stolicy. Pomógł poseł Duszek

Przybędzie pociągów do stolicy. Pomógł poseł Duszek 16

Od 15 marca na tory powróci pociąg TLK Niemcewicz na trasie Warszawa – Terespol – Warszawa. W czerwcu ma się pojawić jeszcze jeden. O zwiększenie ilości pociągów zabiegał poseł Marcin Duszek.

Przybędzie pociągów do stolicy. Pomógł poseł Duszek 17

Co się zmieni w najbliższym czasie? Na tory po przerwie powróci pociąg TLK Niemcewicz, który łączy południowe Podlasie ze stolicą kraju. Zatrzymywać się będzie na stacjach Terespol, Małaszewicze, Chotyłów, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Łuków, Siedlce, Mrozy, Mińsk Mazowiecki. Planowany odjazd z Terespola o 11.47 do stolicy kraju (Warszawa Zachodnia) dojedzie na 14.53. Powrotny na wschód Polski odjedzie z Warszawy Zachodniej o 20.27 i do Terespola dotrze chwilę po 23.

To nie koniec zmian. Czerwcowa korekta zmian rozkładu jazdy PKP planuje uruchomienie kolejnego składu. Pociąg ma kursować na trasie Warszawa-Biała Podlaska-Warszawa, pociąg ma kursować w niedzielę oraz 11 listopada. Planowany wyjazd z Warszawy Zachodniej o 12.01 i dojedzie do stolicy naszego powiatu na 14.06, powrót planowany jest o 15.14 a na stacji Warszawa Zachodnia będzie o 15.14. Pociąg przyjmie nazwę Mościcki.

O lepsze skomunikowanie naszego regionu i Warszawy zabiegał poseł Kamil Duszek. Wiele razy był u szefostwa PKP Intercity. Już teraz m.in. można zauważyć dodanie do obecnych składów dodatkowych wagonów.  – Cieszę się, że moja interwencja u prezesów PKP Intercity oraz PLK S.A. przyniosła zamierzony efekt. Wiem, ze wielu podróżnych z Terespola, Białej Podlaskiej i Międzyrzeca korzysta z usług PKP, dlatego zwiększenie liczby przejazdów oraz poprawa komfortu pasażerów poprzez dodanie dodatkowych wagonów było konieczne. Cieszę się także podwójnie, bowiem sam bardzo często korzystam z usług PKP, podróżując służbowo – podkreśla poseł.

Przybędzie pociągów do stolicy. Pomógł poseł Duszek 18

 

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. brawo cos się zaczyna dziać na lepsze ,przydałoby sie jeszcze lepsze skomunikowanie pociągami Bialej z Lublinem aby nie czekac na przesiadkę w Łukowie godzinami

  2. teraz to bez sensu uruchamiać….przez najbliższe trzy miesiące będzie bardzo mało osób jeździć w związku z wirusem…statystyka będzie kiepska i pociąg zniknie z rozkładu jazdy

    1. Tak samo, jak unioosły załatwili roaming w cenie połączeń krajowych oraz kary za spóźnienia samolotów. Wszystko w swoim interesie, bo dużo podróżują

  3. Bardzo dobrze, ostatnio te pociągi jeżdżą pełne i jeśli nie kupi się biletu co najmniej dzień-dwa wcześniej to nie ma szans na miejsce siedzące, co przy podróży 2h jest uciążliwe.

  4. Dobrze ,że coś zaczyna się dziać , szkoda tylko ,że przebudowa peronów na stacji Biała Podlaska tak się wlecze, jak się czyta branżowe portale to pojawiają się informacje ,że to tu to tam już oddano do użytku podróżnym nowe perony , przejścia itp a u nas marazm.