Przyczynił się do zatrzymania pijanego kierowcy

Przyczynił się do zatrzymania pijanego kierowcy 16

Wczoraj (8 czerwca) po godzinie 14.30 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu policji przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający tłumaczył, że mężczyzna kierujący motorowerem jedzie całą szerokością jezdni i stwarza zagrożenie na drodze.

– Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Puchacze. Ustalili, że skuterem kierował 56-letni mieszkaniec gminy Drelów. Od mężczyzny czuć było woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w jego organizmie – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

56-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – dodaje Salczyńska.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. A ty jesteś pewnie przedstawicielem patusów z innej miejscowości. Nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem i napisać z sensem i bez błędów ortograficznych.