Przyszli studenci zwiedzili mury bialskiej uczelni

Przyszli studenci zwiedzili mury bialskiej uczelni 15
Państwowa Szkoła Wyższa po raz kolejny zorganizowała Dzień Otwarty. Była to doskonała okazja do zapoznania się z możliwościami placówki. Jak co roku zainteresowanych nie brakowało. Hol uczelni ponownie był wypełniony po brzegi.
Dzień Otwarty Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbył się w minioną środę (21 marca). Dzięki wydarzeniu potencjalni studenci mieli okazję poznać bliżej kierunki, wydziały oraz specjalności, które oferuje uczelnia.

Dlaczego warto kształcić się w PSW? – Jest to najlepsza uczelnia tego typu w Polsce, a jest ich 34. Po drugie, bardzo szeroka oferta kształcenia – 18 kierunków studiów, w tym 6 magisterskich.  Jest to również ciekawa przygoda międzynarodowa, gdyż aktualnie w naszej uczelni studiują studenci z 10 państw z trzech kontynentów: Europy, Afryki i Azji – mówi prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej. – Ponadto mamy bardzo dobrą bazę dydaktyczno-socjalną i nowoczesny kampus. Sądzimy, że po raz kolejny nie mniej niż 1000 osób rozpocznie studia w nowym roku akademickim. Aktualnie w uczelni studiuje około 2,6 tys. studentów, w tym około 400 z zagranicy.

Podczas Dnia Otwartego odwiedzający uczelnię mieli szansę wysłuchać wielu wykładów otwartych, a także wziąć udział w różnego rodzaju konkursach. Ponadto każdy z kierunków, które oferuje uczelnia miał swoje stoiska, przy których przyszli studenci mogli zapoznać się z ofertą oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

– Jesteśmy uczelnią, która stale stawia na rozwój. Rozwijamy się, jeżeli chodzi o naszą bazę dydaktyczną. Powstają nowe projekty. Teraz budowany jest basen. Prawdopodobnie za chwilę zostanie otwarty nowy akademik oraz nowe sale, gdzie kierunki medyczne będą mogły korzystać z nowego wyposażenia – mówi Magdalena Gmyrek, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PSW.  Poza tym korzystamy i otwieramy się na współpracę międzynarodową, co już teraz pozwala wypracować sobie kontakty i znajomości oraz nawiązać przyjaźnie, które w przyszłości mogą zaowocować.

– Wybrałam tę uczelnię przede wszystkim dlatego, że daje perspektywy dalszego rozwoju. Oferuje wiele różnego rodzaju szkoleń, dzięki którym możemy rozwijać swoje umiejętności. Oferuje także praktyki, dzięki którym możemy spróbować swoich sił w wymarzonym przez siebie zawodzie – mówi Klaudia Bloch, studentka II roku Finansów i Rachunkowości.

Dzień Otwarty PSW był okazją do zwiedzania murów uczelni. Odwiedzający mogli zobaczyć obiekty uczelni takie jak Biblioteka Akademicka, Dom Studenta czy Hala Sportowa. Nie zabrakło również wizyty w Centrum Badań nad Innowacjami i Centrum EKO-AGRO-TECH.

– Uczelnia ma bardzo dobrą ofertę edukacyjną. Mamy też Studenckie Koło Naukowe eRKa. Działamy już od kilkunastu lat. Od dwóch lat jestem jego przewodniczącą. Organizujemy różnego rodzaju wyjazdy, szkolenia. Dzisiaj na przykład zaprezentowaliśmy taki mały pokaz ratownictwa medycznego – tłumaczy Dominika Siennicka, studentka Zdrowia Publicznego i absolwentka Ratownictwa Medycznego. – Co roku organizujemy również „Wampiriadę” (zbiórkę krwi – przyp. red.), a także konferencje naukowe. Naprawdę jest się czym pochwalić.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *