Przyznano nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury

Przyznano nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury 15
Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej  przyznał nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za rok 2019. Rozpatrzono 13 wniosków. Wśród kandydatów do wyróżnień były zespoły, instytucje oraz osoby indywidualne, mieszkające lub pracujące na terenie powiatu. Nagrody trafiły do ośmiu uczestników.
Finalistów powinny cechować szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz ochrony dóbr kultury.  Komisja, po rozpatrzeniu wszystkich wniosków, postanowiła nagrodzić następujące osoby i zespoły:

Zuzanna Pikacz – swoim pięknym głosem zachwyca nas już od dziecka na wszystkich imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. Ponadto, jako reprezentantka GOK, odnosi liczne sukcesy i promuje przez to naszą gminę.

Zespół „Pogodna Jesień”– obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Zespół działa przy Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie, a debiutował w 1995 r. na Dożynkach Wojewódzkich. Od tego czasu wniósł wiele pracy w zakresie promocji i animacji lokalnej kultury gminy Konstantynów. Ponadto, przez 18 lat zespół wykonywał tradycyjne wieńce dożynkowe na dożynki powiatowe i za te osiągnięcia posiada nagrody i wyróżnienia. Na codzień- członkowie grupy czynnie udzielaja sie w różne akcje, której celem jest lokalna integracja.

Zespół Ludowy „Jutrzenka” z Kapelą ”Retro” z Rogoźnicy – istnieje od 2005 roku. Zespół aktywnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalnych na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski i powiatu bialskiego. „Jutrzenka” ma na swoim koncie wiele nagród. Od początku istnienia cechą charakterystyczną zespołu jest jego wielopokoleniowość. W dorobku artystycznym zespołu znajduje się wiele pieśni tradycyjnych, biesiadnych, kolęd.

Andrzej Stępka – ponad 30 lat zajmuje się muzyką Południowego Podlasia  przyczyniając się do jej popularyzacji. Ocala od zapomnienia najwartościowsze i najbardziej ulotne dziedzictwo kulturowe wsi – muzykę i śpiew.

Zespół „Śpiewam bo lubię” z Łomaz -powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach, jesienią 2006 r. „Śpiewam bo lubię” uświetnia swoimi występami uroczystości i imprezy okolicznościowe przeważnie na terenie gminy Łomazy i powiatu bialskiego.

Zespół Śpiewaczy „Chodźta do Nos” ze Swór – powstał w listopadzie 2005 r. Skupia miłośników folkloru i wspólnego muzykowania ze Swór i okolic.  Zespół ma duże osiągnięcia w promocji Gminy i Powiatu Biała Podlaska. Jest również ambasadorem rodzimego folkloru, także poza granicami powiatu i województwa.

Dorota Kulicka – Od kilku lat zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Malarstwem zajmuje się od 2012 r. Autorka 25 wystaw indywidualnych, udział w 35 wystawach zbiorowych i 24 pokonkursowych.

Kinga Linkiewicz wokalistka, jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach. Laureatka kilkunastu konkursów na szczeblu nie tylko powiatowym czy wojewódzkim, ale także ogólnopolskim i międzynarodowym.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *