PSW na szczycie po raz trzeci

DSC_8067

Ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych „Perspektywy” to rywalizacja 34 uczelni z całej Polski. Bialska PSW po raz trzeci znalazła się na najwyższym miejscu klasyfikacji.

– Jeżeli znajdujemy się już po raz trzeci na pierwszym miejscu, to pokazuje, że tego typu uczelnia wyróżnia się w kraju. Studiują u nas studenci z dziesięciu państw, z trzech kontynentów. Siłą naszej uczelni jest umiędzynarodowienie, o czym już kilkukrotnie mówiliśmy – mówi prof. Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Aż 13 procent wszystkich studentów stanowią ci z zagranicy.

Obecnie uczelnia oferuje 18 kierunków kształcenia, w tym 6 magisterskich. W ofercie na najbliższy rok akademicki można znaleźć m.in. propozycję kształcenia w języku angielskim na kierunku Pielęgniarstwo, i o czym warto wspomnieć, po raz pierwszy na kierunku Informatyka. – Bardzo intensywnie pracujemy nad złożeniem wniosku o trzy kolejne kierunki magisterskie: filologia pedagogika, informatyka – wyjaśnia rektor. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, połowa kierunków będzie studiami magisterskimi.

Jak zaznacza prof. Bergier, największym sukcesem uczelni, nawet większym niż bycie po raz trzeci w rankingu najlepszą wyższa szkoła zawodową, jest udział w projekcie unijnym na temat stylu życia w tym aktywności fizycznej mieszkańców Unii Europejskiej. – To, że nasza uczelnia została wybrana jako uczelnia z Polski do tego typu badań, jest w mojej ocenie przykładem, że przełamaliśmy wszystkie bariery, które mogą towarzyszyć młodym uczelniom i uczelniom z mniejszych środowisk. Uważam to za szczególny przykład, że nasza działalność naukowa zmierza w dobrym kierunku.

Sukces uczelni został ogłoszony podczas spotkania, które odbyło się w miniony poniedziałek (4 czerwca). Tego dnia rektor poinformował również, że wraz z początkiem lipca zakończy się budowa odkrytej pływali. Będzie ona dostępna nie tylko dla studentów, ale również skorzystają z niej mieszkańcy.

Udostępnij!

Komentarze: 16

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zawiść Was zjada małomiasteczkowe polaczki wasz poziom nas nie interesuje, o szkole opinie macie w artykule i rankingu, pokażcie co sami osiągnęliście, bo nie macie żadnych kompetencji do takich ocen jak domniemam. Wasze wpisy soją drogą a PSW i Rektor dalej do przodu oby tak dalej.

        1. Sam tu studiowałem na ker technicznym i choć jestem humanistą nieźle mi szło . Wystarczyło zakuć w łeb i zaliczone na 5. Często były te same zadania co na ćwiczeniach jota w jotę . Do dziś nie wiem co to było i do czego potrzebne ale dyplom obroniłem też na pięć. Zapomniałem dodać , że nawet stypendium naukowe miałem co było ewenementem w mojej karierze „naukowej” . „Studiowanie” tam to czysta przyjemność i w pewnym sensie rozumiem teraz te rankingi. Ale ze państwo na to łozy to uważam to za nieporozumienie.

    1. Nikt tu nic takiego nie powiedział, zwłaszcza biorąc pod uwagę mało rozgarniętą „młodzież”, która aktualnie mało co potrafi zrobić dookoła siebie, a w pracy powinni dostawać wypłatę za to, że przyszli.

  2. Kto z komentujących ukończył Jagiellonkę, czy UW? A może chociaż KUL, czy UMCS? Podejrzewam, że nie. Naprawdę tak trudno zaakceptować sukces uczelni z małego miasta? Brawo Panie Rektorze! Życzenia dalszych sukcesów.

  3. Prosze zauważyć jak przyszli wykładowcy traktują papier z UW/UJ, bądź innych uczelni, a papier z PSW? Na prawdę wierzycie w jakikolwiek sukces tej uczelni – no chyba, że tym sukcesem jest tworzenie złudnych nadziei – to macie racje. Studenci po tej uczelni nie są żadną konkurencją na i tak małym i zabitym rynku pracy..