Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady 16

Daniel Dragan, wiceprzewodniczący rady powiatu bialskiego podpadł niektórym radnym. Jego krytyka władz Państwowych oraz poczynań radnych Prawa i Sprawiedliwości znalazła swój finał we wniosku o jego odwołanie z funkcji. 

– Daniel Dragan, niestety, nie potrafi dochować standardów przypisywanych dobremu wiceprzewodniczącemu rady powiatu. W sposób nieustający prowadzi agresywny atak na Prezydenta RP oraz radnych powiatowych w tym członków Prawa i Sprawiedliwości. Używa do tego komunikatora społecznościowego „Facebook”, na którym zamieszcza obraźliwe wpisy, odnoszące się do przedstawicieli Rady Powiatu bialskiego, Nie zważa nawet na to, że członkowie naszego ugrupowania politycznego tworzą razem z nim radę powiatu bialskiego. Nazywa ich „idiotami” i „frajerami” – piszą we wniosku niektórzy radni PiS.

Wniosek podpisało sześciu radnych tego ugrupowania: Janusz Skólimowski, Marian Tomkowicz, Tomasz Bylina, Radosław Sebastianiuk, Marek Uściński, Czesława Caruk. Klub PiS tworzy osiem osób.

Radni we wniosku wymieniają najbardziej agresywne i obraźliwe według nich wpisy Dragana. – 2 stycznia 2020 r. ” Partyjni koledzy winnych zwolnienia dr Haidara oburzyli się za nazwanie ich idiotami. Teraz okazuję się,że dodatkowo byli również frajerami. W ten sposób rozkłada się administrację, wojsko czy służbę zdrowia. Specjalistów zastępuje się partaczami” – cytują wypowiedź radni. Dodają, że słownik współczesnego język polskiego mówi, że idiota to pogardliwe stwierdzenie o kimś, kogo uważa się za głupiego, ograniczonego itd. Kolejnym wpis wymieniany jest datowany na 29 grudnia 2019 r.  „Zawsze wiedziałem, że koledzy z PiSu są idiotami. Dziś to udowodnili publicznie”. Tego dnia odbyła się debata nad zajęciem stanowiska w obronie nie przedłużenia Riadowi Haidarowi umowy na szefowanie oddziałem neonatologii w bialskim szpitalu.

Zarzucają również znieważenie Prezydenta RP. Ich zdaniem Dragan dopuścił się tego słowami z 6 grudnia 2019 r. ” Adrian zaorał sam siebie”. Wnioskodawcy jeszcze wymieniają dwie sytuacje dotyczące nazwanie „aparatczykiem apartyjnym” Tomasza Byliny oraz o „łupieniu” przez rząd przedsiębiorców.

Dragan nie zamierza się poddawać. – Wniosek jest działaniem czysto politycznym, który ma odwrócić uwagę od bieżących problemów PiS w powiecie bialskim. Protesty mieszkańców po usunięciu Riada Haidara z funkcji ordynatora oddziału neonatologicznego, skandalicznie niska wycena świadczeń dla oddziału ginekologiczno-położniczego w Międzyrzecu Podlaskim czy spadające obroty lokalnych przedsiębiorców to tylko niektóre z nich. Bezkompromisowe i rzetelne recenzowanie tych działań spotyka się z nerwową reakcją lokalnych struktur PiS. O dwulicowości i hipokryzji osób podpisujących wniosek świadczy ich milczenie, gdy w sprawach o znacznie mniejszej wadze językiem znacznie gorszym posługuje się Dominik Tarczyński czy Krystyna Pawłowicz. Szkoda, że aktywności wnioskodawcy nie przejawiają, gdy chodzi o rozwiązywanie poruszanych we wpisach problemów – podkreśla Daniel Dragan.

Radni wnioskiem grupy rajców z PiS zajmą się 31 stycznia o godz. 12 w sali fili Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Przez pięć ostatnich lat Polcy i Polacy byli informowani, kto i kogo może nazywać frajerem i idiotą oraz kto kogo może obrażać! Nie pozwolimy aby ktoś odebrał nam pierwszeństwo, na które tak ciężko pracowaliśmy! Ono nam się należy! Nie będzie nam jakiś radny wyprzedzać nas w pluciu i szczuciu! Nie będzie tworzył alternatywnego ośrodka wylewania jadu i rozsiewania nienawiści! Palma pierwszeństwa nam się należy! I nie ważne czy się to komuś podoba, czy nie!

  2. Niektórym nieźle wyprano mózgi i wydaje im się że wystarczy w życiu zgrywać Gieroja a ciemny lud bedzie za to płacił