Radni zdecydowali o rozwiązaniu zespołu żłobków

Radni zdecydowali o rozwiązaniu zespołu żłobków 16

Rada miasta zdecydowała o rozwiązaniu zespołu żłobków. Teraz będą funkcjonować jako dwie oddzielne placówki. 

Rada Miasta Biała Podlaska zajęła się uchwałą przedłożoną przez prezydenta miasta rozdzielającą dwa miejskie żłobki, tak by nie były one w zespole. W uzasadnieniu padają argumenty, że pracodawca będzie miał lepszą organizację pracy, decyzyjność i efektywność zasobów ludzkich. Zamysł jest taki by ograniczyć dublowanie zadań pracowników. – Odległość dzielące obie placówki sprawa, że bardzo utrudniona jest reakcja pojawiająca się w sytuacji pracy z dziećmi. Rozdzielenie wpłynie na poprawę zarządzania poszczególnym obiektem. Rozdzielenie żłobków nie pociągnie za sobą dodatkowych skutków finansowych – można przeczytać w uzasadnieniu. Dodatkowo ma zostać zlikwidowane stanowisko wicedyrektora oraz pensja dyrektora ma być obniżona.

Za głosowało 12, przeciw było 11. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Udostępnij!

Komentarze: 23

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Wielki szacun Panie Stefaniuk, za przemowę i wygaśnięcie prawdy prosto w oczy, tym którzy sieją ferment w naszym narodzie. Wielki szacun Panie przedstawicielu rady rodziców, za mądre słowo, chociaż ono nie trafiło poprzez uszy do sumień tych dwunastu popleczników prezydenta. Cóż ziarno musi upaść na żyzną glebę, żeby wydało plon. Oni je zjedli i w… rali bo to głupcy.

 2. Pan prezydent miał kłopot z podaniem liczby, która miała dotyczyć ile razy, jako pracownik magistratu i obecnie jako włodarz miasta, odwiedził lub zaszczycił swoją obecnością Zespół Żłobków Miejskich, które de facto mu podlegają. Panie prezydencie liczba magiczna owa to dwa, tak dwa razy przy ul Janowskiej i zero razy na ul Leszczynowej. Skromnie, ale żeby nie umieć zachować do dwóch?

 3. Do Radnych prawicy. Dlaczego nie jesteście konsekwentnie w oczekiwaniu na zadane pytania Prezyden. Przecież ten facet nie odpowiada na pytania. On nauczył się jedynego słowa,, manipulacja,, jeszcze raz was proszę o domaga nie się konkretnej odpowiedzi.

 4. Litości jak tak można wstyd mi że jestem mieszkanką tego miasta…. Najpierw śmieci, bilety a teraz to…. Czy Pan Prezydent ma serce raczej nie…..

 5. Bym zrozumiała gdyby przynajmniej połowa była za likwidacją a tak tylko jednym głosem dosłownie jednym głosem nastąpiła likwidacja….. szok dosłownie szok. Jeden głos zaważył…..

 6. Brawo, znowu obsadzanie stołków znajomymi, stanowisko wicedyrektora odwołane za to stanowisko dyrektora utworzone, i to razy 2, obecna dyrektor odwołana, powołamy nową osobę heh, po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje ? Dlatego że dzieci swoich kumpli partyjnych nie ma jak wcisnąć bo obowiązuje kolejka, zal!

 7. o z tego, że: nie będzie wice skoro będzie dwóch dyrektorów i pensja dwóch dyr. będzie równa lub wyższa niż dyr. + wice., a wystarczy, aby wice był ogarnięty i nie będzie problemu z reakcją, nie znam podłoży decyzji prezydenta i rady, bo to co piszecie to ogólniki.

 8. Ciekawią mnie protesty rodziców, wszak im chyba nic do tego jak jest zorganizowany żłobek, czy jest samodzielną instytucją czy zespołem, ma zapewnić opiekę dzieciom na najwyższym możliwym poziomie co niewątpliwie zależy od dyrektora i jego zarządzania. Lepiej chyba gdy szef jest na miejscu i ma oko na wszystko. Rozumiem niezadowolenie Pani Dyrektor ale rodzice, cóż może obawiają się weryfikacji wniosków o przyznanie miejsca, trudno zgadnąć. Pamiętajmy, że dzieci w tym wszystkim najważniejsze!!!!

  1. Juz była jedna która miała „oko na wszystko” i co? Pan Litwiniuk jako zastępca prezydenta wiedział co się dzieje w żłobku, ze pracownicy są zastraszani, nic z tym nie zrobił. Wtedy powinien wysyłać kontrole do placówki! Teraz żłobek tętni życiem! Gdy przyszła nowa Pani Dyrektor zapanował spokoj i atmosfera się oczyściła. Skończyła się gehenna pracowników. Pan Litwiniuk niszczy to co działa sprawnie i dobrze!

 9. Ironiczne komentarze przewodniczacegov RM świadczą o poziomie jaki reprezentuje. Jeśli wtrąca w swoje wypowiedzi określenia,że zawsze może być odwołany to proponuję panie przewodniczący honorowo zrezygnować z zaszczytnej funkcji. Brak kultury wypowiedzi to to czym wyróżniają się sesje obecnej rady z prezydentem na czele. Używanie ladnych wyrazów to jedynie zasłona dymna….Ale, oj co to? Słoma?

 10. Brawo Panie Prezydencie, trzeba nam takiego odważnego człowieka, który nie boi się podejmować trudnych decyzji. Odczyt z kartki przemówienia Pana Posła Stefaniuka trochę nie na miejscu. Od razu było widać, że przyjechał na zlecenie Senarora Biereckiego

 11. Wkońcu ktoś skończył z tym układem towarzyskim. 100 tyś. rocznie niech Pan Stefaniak wyjmie z własnej kieszeni dla tej Pani. Jak taka dobra znajoma to niech ją wsadzi do biura poselskiego i utrzymuje jak do tej pory

 12. Brawo Panie Litwiniuk-pokazałeś Stefaniukowi gdzie jest jego miejsce,niczego się nie nauczył po przegranych wyborach-buta,buta,buta zapomniał jak sam traktował ludzi!!!

 13. Wszędzie obsadza się stołki swoimi a zwykły szary człowiek niestety nie ma szans się przebić bo nie ma tzw. „pleców” szara rzeczywistość

 14. Żeby nie likwidować zespołu żłobków Rodzice wystosowali pismo do Rady Miasta BP.
  Na 216 dzieci podpisało się 194 rodziców (część się nie podpisała bo dzieci były chore).
  Pracownicy też wystosowali pismo do Rady Miasta BP.
  Na 53 pracowników podpisało się 49 osób.

  A Pani Demczuk z PO – KOD powiedziała, że z jednego żłobka na ul. Janowskiej do drugiego żłobka na ul. Leszczynowej, jedzie 37 minut !!! Tak, 37 minut (chyba miała furmankę na myśli, bo nawet rowerem się szybciej dojedzie).

  Pytam się Platformy zwanej Obywatelską, gdzie jest wasze słuchanie obywateli ?

  Kłamcy…

 15. Stefaniuk podobnie robił „porządki” jak dorwał się do władzy. Zapomnieliście? Na koniec dostał czerwoną kartkę w wyborach prezydenckich w bodaj najbardziej prawicowym mieście regionu gdzie wystarczyło nosić emblemat PIS żeby zbierać głosy wyborcze. Jak trzeba było do siebie zniechęcić ludzi żeby tu przegrać. A wystarczyło tylko nosić emblemat z logo PIS. No i powrócił jako Anioł z Alternatywy IV.