Rak zabrał im matkę. Teraz chce zabrać też ojca

Rak zabrał im matkę. Teraz chce zabrać też ojca 16

„Rak zabrał nam mamę, nie pozwolimy, aby zabrał też tatę!”. Pod takim hasłem utworzono internetową zbiórkę na leczenie Pana Ryszarda z Cieleśnicy.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na roczne nierefundowane leczenie hipertermią oraz lekiem Erbitux dla Ryszarda z Cieleśnicy. Utworzona została przez jego rodzinę.

– Dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że nasza mama choruje na raka skóry – czerniak, IV stopień zaawansowania. Walczyliśmy z całych sił – mama dzielnie znosiła operację i rehabilitację i kiedy już myśleliśmy, że wygraliśmy, jej stan znacznie się pogorszył. Szukaliśmy nowych możliwości leczenia. Aż do maja 2019, kiedy mama, serce naszej rodziny i naszego domu, odeszła… – czytamy na stronie zbiórki.

Przed świętami Bożego Narodzenia w 2018 roku okazało się, że choroba dotknęła także tatę – Ryszarda. Tomografia komputerowa wykazała nowotwór złośliwy jelita grubego – IV stopień z przerzutami do wątroby. Po dwunastu cyklach chemioterapii nastąpiła progresja zmian na wątrobie, a dodatkowo w płucach i węzłach chłonnych. Stan Ryszarda znacznie się pogorszył i nie został on zakwalifikowany do podania kolejnej dawki leku „drugiej linii”.

– Światełkiem w tunelu jest dla nas immunoterapia i podanie leku Erbitux, który ze względu na obecność mutacji w jednym z genów nie jest refundowany w taty przypadku, ale którego zastosowanie ma duże szanse powodzenia. Może nas nawet doprowadzić do momentu, w którym guz stanie się operowalny – pisze rodzina.

Ryszard jest ojcem 13-letniej Martyny, 19-letniego Pawła oraz trzech dorosłych córek – Eli, Kasi i Gosi. Ma także 5-letnią wnuczkę Hanię. Niebawem na świat przyjdzie też jego wnuk.

Internauci uzbierali już ponad 52 tysiące złotych. Do osiągnięcia celu pozostało jeszcze ponad 260 tysięcy. Można także przekazać swój 1 procent podatku. Numer KRS znajduje się na stronie zbiórki.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Tak nasunęło mi się pytanie , czy przypadkiem nie ma w domu czegoś co tego raka powoduje ? Skoro jedna osoba zachorowała i teraz druga to może jest jakaś wspólna przyczyna i czy nie będzie kolejnych zachorowań? Życzę zdrowia.