Rakowiska budują boisko ze sztuczną nawierzchnią

Rakowiska budują boisko ze sztuczną nawierzchnią 16

Wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią powstaje w Rakowiskach. Środki na jego budowę pochodzą m.in. z przekazanego 1 procenta podatku.

– Rozpoczeliśmy budowę długo oczekiwaną w naszej miejscowości. Tuż za sceną, która jest ustawiona w centrum powstaje boisko ze sztuczną nawierzchnią – mówi Dariusz Plażuk, radny gminy z Rakowisk. Obecnie teren już jest wyrównany i przygotowany do dalszej części inwestycji.

Osoby chętne będą mogły grać na tych boiskach w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Cała budowa ma kosztować 170 tys. zł. Część z tych środków pochodzi z przekazanego 1 procenta oraz budżetu gmin czyli funduszu sołeckiego – Całość napewno będzie tańsza, część robót wykonujemy we własnym zakresie – dodaje radny.

– Zwracam się do naszych mieszkańców i przyjaciół aby i w tym roku przekazali 1 procent podatku na Stowarzyszenie Rozwoju Rakowisk (KRS 0000551042) – podkreśla Plażuk.

Udostępnij!

Komentarze: 20

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Znowu Rakowiska . A w innych miejscowosciach gminy dróg nie ma , chodników , świetlic itp . A tu wójt wydaje kasę na jakieś fanaberię , CIekaw jestem ile wyda na te boisko . A do drogi powiatowej z Dubowa do ORTELA TO SIE NIE DOŁOZY . ŁOMAZY swoja częsć zrobily , PISZCZAC robic bedzie . A gmina BIAŁA śpi razem z wójtem . Bo im się boiska zachciało ze sztuczną murawą .

  1. Czas na zmianę Wójta i z nim umówionych radnych. Nie tajemnicą jest, że kasę daje tylko swoim. Czas wybrać kogoś młodego energicznego, kogoś kto pozyska dla nas pieniądze. W innych gminach mają programy i dopłaty dla mieszkańców, a to fotowoltaika a to szamba ekologiczne, pompy ciepła a u nas jak już coś jest to tylko dla wybrańców.

   1. A może czas skończyć z zawisłością? Może czas samemu trochę pójść się postarać o coś. Czyją winą jest fakt iż wśród wyborców czy mieszkańców miejscowości o których Państwo wspominacie brak jest inwestycji? Najłatwiej powiedzieć że wójt nic nie robi, żeby Rakowiska czy Sławacinek itd. się rozwijały to nie wójt zakasał rękawy, tylko mieszkańcy. To oni starali się przekształcać działki, to oni chodzili poświęcali swój czas i majątek tworząc miejsce do rozbudowy, a do reszty wójt został częściowo zmuszony, skoro wioska zaczęła się bardziej rozwijać to zawarte zostały umowy które wymusiły pewne rzeczy na gminie. Drugą rzeczą jest posiadanie i postawa radnego P. Darka, który jakby nie patrzeć tam mieszka i nie ma się co dziwić że tej miejscowości poświęca się. (Nikt nie broni nikomu wystartować do rady gminy). I ostatnie co należy zauważyć, to Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rakowiska jest inicjatorem i zapewne głównym inwestorem, proszę napiszcie jak jest w innych miejscowościach (Stowarzyszenia spod GS się nie liczą).

    1. Wójt zmuszony . Ha,ha . Tyle co mieszkańcy chodzą i dopominają się o swoje razem ze swoimi sołtysami u wójta , to chyba on sam wie dobrze . ale w tej gminie są równi i równiejsi . TAM GDZIE WÓJT RAZEM Z PRZEWODNICZĄCYM RADY NIE CHCĘ LUB KOGOŚ NIE LUBI TO NIE PROWADZI INWESTYCJI . A radni głosują jak Wójt chce . Ciekaw jestem ile Stowarzyszenie dało na tę jnwestycję , a ile Wójt

  2. Takie boiska to powinny powstawać przy szkołach a w naszej gminie żadna szkoła nie ma Orlika u nas w gminie to tylko Straż Pożarna i Kultura się liczy

 2. Następnym krokiem Towarzystwa Wzajemnej Adoracji będzie budowa kina w Rakowiskach, a przyzwoitych dróg w gminie Biała Podlaska jak nie było tak nie ma i długo nie będzie. Czas na zmiany.

 3. Z własnych pieniędzy Stowarzyszenia Rozwoju Rakowisk będziemy budować to czego oczekują mieszkańcy bo to są ich pieniądze przekazane na Stowarzyszenie w postaci 1% podatku. To nie są pieniądze Gminy o co możecie zapytać swoich radnych.Nikt wam nie broni założyć Stowarzyszenia i złożyć wniosek o dotacje unijne z czego my korzystamy.Z góry dziękujemy wszystkim osobom za wspomaganie naszej inwestycji.

 4. Wybory już były, trzeba było startować, a nie tylko narzekać. Wójt i Radni mają mandat wyborców. Widać, że w Rakowiskach jest społeczność, która chce coś robić i robi, nie czekają na środki tylko od Wójta ale sami też szukają i pozyskują. Ja też przekażę 1%, zachęcam innych

 5. Drogi powiatowe to niech Powiat buduje, Gmina ma swoje i swoich mieszkańców. Tam gdzie ludzie tam i drogi, a Rakowiska brawo, coś się dzieje.

 6. Brawo Panie Radny z wielką przyjemnością przekażemy 1% podatku na szczytny cel.Nie wszyscy jeszcze wiedzą,że obecnie trwa w Rakowiskach budowa kaplicy.

 7. Oj boli zawistników,że Rakowiska potrafią realizować plany. Aktywni mieszkańcy, Stowarzyszenie, chęci i pomysły i dobry Radny to jest nasza siła. My nie narzekamy tylko działamy 🙂

 8. Może lepiej zamiast boiska ze sztuczną nawierzchnią wybudować hale sportową, która mogłaby być wykorzystana przez cały rok a nie tylko jak jest sprzyjająca pogoda.

 9. Chora gmina , jednym cały czas kasę Wójt pcha na inwestycje , a innym wcale . Jak ktoś napisał – towarzystwo wzajemnej adoracji.

 10. Do małej mi i do małej wy chyba nie czytacie ze zrozumieniem,że głównym inwestorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Rakowisk a pieniądze Gminy jakie będą inwestowane to tylko z funduszu sołeckiego który posiadają wszystkie sołectwa i przeznaczają na takie cele jakie wybiorą mieszkańcy na zebraniu sołeckim.Salę gimnastyczną będziemy budować jako kolejną inwestycję.Pozdrawiam