Ratował ludzkie życie. Potrzebna jest mu pomoc

Ratował ludzkie życie. Potrzebna jest mu pomoc 16

Strażak Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Białej Podlaskiej oraz ratownik medyczny, który nie raz uratował ludzkie życie i mienie teraz sam potrzebuje pomocy. Pomóżmy mu i oddajmy krew, tak potrzebną do ludzkiego istnienia.

Do wypadku doszło w miniony piątek. – Do zdarzenia doszło na ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi, 60-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, wykonując manewr skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motocyklem. Jednośladem kierował 42-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. W chwili zdarzenia kierowca audi był trzeźwy, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Od kierowcy motocykla pobrana została krew do badań – informuje w komunikacie policja.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Strażacy ochotnicy i zawodowi oraz ratownicy medyczni apelują do wszystkich o włączenie się do akcji zbiórki krwi, która rozpocznie się już jutro (9 września).  Krew będzie można oddawać w Punkcie Krwiodawstwa przy bialskim szpitalu wojewódzkim. Liczy się każda grupa.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *