Razem pili. Później 26-latek pobił i okradł

Razem pili. Później 26-latek pobił i okradł 16

Mężczyzna początkowo spożywał alkohol z pokrzywdzonym, jednak gdy zauważył w portfelu gotówkę postanowił to wykorzystać. Dokonał rozboju. Gdy próbowano go zatrzymać, naruszył nietykalność policjanta. Podejrzewany jest również o kradzież piwa i drobnych pieniędzy.

– Do zdarzenia doszło w połowie czerwca na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że uderzony został przez nieznanego mu mężczyznę tracąc przytomność. Gdy ją odzyskał zorientował się, że nie ma portfela z pieniędzmi i dokumentami oraz okularów. Łączną wartość strat oszacował na kwotę niemal 1200 złotych. Mężczyzna doznał również obrażeń ciała – wspomina Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko zauważyli niezgodności w relacji pokrzywdzonego. Ustalili, że udział w tym zdarzeniu może mieć mężczyzna, który tego dnia spożywał z pokrzywdzonym alkohol. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Piszczaca. Mężczyzna wpadł na terenie jednego z pustostanów w Białej Podlaskiej. 26-latek naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. W chwili tego zdarzenia był pijany. Badanie wykazało  trzy promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że 26-latek podejrzany jest o rozbój na swoim znajomym. Mężczyzna początkowo spożywał z nim alkohol, natomiast gdy zobaczył gotówkę w jego portfelu postanowił to wykorzystać. Nie jest to jedyny czyn na koncie awanturnika. Podejrzewany jest również o rozbój na nieustalonym dotychczas mężczyźnie. Do tego zdarzenia dojść miało pod koniec lipca na terenie Białej Podlaskiej. Wówczas łupem sprawcy padła puszka piwa oraz 2 złote… 26-latek odpowie też za naruszenie nietykalność cielesnej funkcjonariusza.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę za podobne przestępstwo. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do wniosku i zastosował wobec 26-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *