Recydywista zatrzymany. Wpadł przez ślady DNA

Recydywista zatrzymany. Wpadł przez ślady DNA 16

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Kluczem do rozwiązania tej sprawy okazał się profil DNA sprawcy.

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. Sprawcy podróżujący nowo zakupionym samochodem nie zatrzymali się do kontroli celników. Chwilę później porzucili auto. Wewnątrz pojazdu mundurowi ujawnili przedmioty pochodzące z włamania do sklepu do którego doszło w Terebeli.

Porzucając auto liczyli na uniknięcie konsekwencji. W tym celu wykorzystali także nieuwagę sprzedającej im auto kobiecie. Zabrali obydwa egzemplarze umowy kupna pojazdu.

Sprawą zajęli się bialscy policjanci. Zabezpieczyli ślady znajdujące się w porzuconym aucie. Wytypowali również mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest nim 56-letni mieszkaniec Siedlec. Kluczem do rozwiązania sprawy stał się materiał DNA pozostawiony w aucie. Próbkę z pojazdu porównano z próbką podejrzanego w systemie genom. Potwierdziło to podejrzenia funkcjonariuszy.

Wczoraj (28 maja) wobec 56-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Sprawca będzie odpowiadać na warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku takiego czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *