Rekordowy przemyt na granicy. Prawie pół miliona paczek papierosów w naczepie

Rekordowy przemyt na granicy. Prawie pół miliona paczek papierosów w naczepie 16

Samochód ciężarowy wiozący z Białorusi do Polski ładunek w postaci metalowych drzwi został poddany skanowaniu na stacjonarnym urządzeniu rentgenowskim. Okazało się, że znaleziono w nim 450 tys. paczek papierosów.

–  Obraz, który wyłonił się na prześwietleniu skłonił funkcjonariuszy do przeprowadzenia szczegółowej rewizji fizycznej przewożonego towaru. W wyniku kontroli, w specjalnych skrytkach, w atrapach drzwi, funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie znaleźli olbrzymią ilość wyrobów tytoniowych – podkreśla Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej.

W sumie funkcjonariusze ujawnili prawie 450 tys. paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa wynosi ponad 6,3 mln zł. Papierosy, przewożony ładunek oraz ciągnik siodłowy wraz z naczepą zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

To największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony w województwie lubelskim i jeden z większych na terenie Polski.

Rekordowy przemyt na granicy. Prawie pół miliona paczek papierosów w naczepie 17 Rekordowy przemyt na granicy. Prawie pół miliona paczek papierosów w naczepie 18 Rekordowy przemyt na granicy. Prawie pół miliona paczek papierosów w naczepie 19

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Hmm. Alianci nie mieli szans w tym wszystkim. Jest sprawa to nie żart. Dzięki temu nie ma znaczenia co to jest chińska podróbka a właściwie niedoróbka. Ha ha ha ha ha ha ha ha