Rekreację połączyli z rywalizacją

20190413_083034
fot. nadesłane

Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w rajdzie na orientację, który odbył się już po raz drugi na terenie gm. Piszczac. Uczestnicy konkurowali na czterech trasach w lasach Nadleśnictwa Chotyłów.

II Piszczac Orienteering rozpoczął się w sobotę (13 kwietnia) w Zalutyniu. W konkurencjach liczył się przede wszystkim czas i odnajdywanie punktów kontrolnych przy pomocy mapy. Wszyscy dzielnie walczyli, a trzeba przyznać, że nie mieli łatwego zdania. Lampiony z kodami były rozmieszczone w różnych od siebie odległościach na terenie lasu. Dystans był liczony w liniach prostych od punktu do punkty, jednak wielu zawodników podążało jedynie ścieżkami, przez co wydłużali sobie trasę.

W pierwszej kategorii rekreacyjnej, która liczyła ponad 7 km, wygrała drużyna Anny, Majki i Filipa Maliszewskich z Horbowa, Ewy Czyżewskiej z Białej Podlaskiej i ich dwóch czworonożnych towarzyszy. Grupa odnalazła bezbłędnie dziewięć punktów kontrolnych zlokalizowanych w zalutyńskim lesie. Zajęło im to nieco ponad 2,5 h. Na drugim miejscu znalazły się panie z Piszczaca – Agnieszka Pawlak oraz Beata Mirska, które wszystkie punkty odnalazły w niespełna trzy godziny. Trzecie miejsce zdobyła rodzina Filipiuków. Kolejne lokaty przypadły zespołom: Grup Specjal i Traf Specjal złożona z wychowanków i opiekunów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu.

W drugiej kategorii należało odnaleźć 14 punktów. Najlepsza okazała się rodzina Pawła Jowika z Krzywowólki, którzy wyruszyli razem ze swoim pupilem. Na drugiej lokacie uplasowała się grupa Twardego Bogdana, którą tworzyli Vera Charkiewicz i Bogdan z Ewą Kulhawczuk z Piszczaca. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Stasiewski i Michał Zrol z Piszczaca. W kategorii traper na dystansie 15 km zwyciężyli Marek Mandziuk i Piotr Wetoszka z TKKF Krzna Biała Podlaska.

Z kolei w rajdzie rowerowym na 25 km zatriumfował Paweł Pietruczanis z grupy Aktywny Węgrów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe medale, a najlepszym wręczono puchary. Organizatorami wydarzenia byli Powiat Bialski, Gmina Piszczac, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *