Remontują „Oceanik”. Międzyrzecki basen zyska nowy blask

Remontują „Oceanik”. Międzyrzecki basen zyska nowy blask 16

Modernizacja Krytej Pływalni w Międzyrzecu Podlaskim składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich już dobiegł końca. Na ten cel miasto pozyskało rządową dotację.

W ramach środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki udało się już wyremontować sanitariaty, szatnie oraz stelaż podwieszanego sufitu. Kupiono również szafki oraz zainstalowano elektroniczny system obsługi klienta. Ponadto pojawiły się też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich zamontowano przenośny podnośni, by miały one łatwiejszy dostęp do wody. Kwota dofinansowania wynosiła około 320 tys. zł.

Międzyrzec Podlaski otrzymał też drugie dofinansowanie, tym razem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Miasto otrzymało 1,2 mln zł. Dzięki temu już niedługo rozpocznie się termomodernizacja budynku, w ramach której zostanie wymienione oświetlenie na ledowe. W planach są również panele fotowoltaiczne i solarne oraz nowe okna i drzwi. To nie wszystko. Zostanie także odnowiona elewacja budynku. Remont przejdzie również dach obiektu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *