Remonty na kolei. Widać już postępy

tsp2

Na początku marca informowaliśmy o wielkich zmianach, jakie czekają kolej. Mowa o modernizacji linii Siedlce-Terespol. Można zauważyć już pierwsze efekty.

Remonty dotyczą trzech stacji: w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu. Planowane było także stworzenie nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

Na stacji Biała Podlaska zostały już zakończone rozbiórki oraz wywóz starych materiałów i obecnie przygotowywane są nowe perony  oraz konstrukcja nowego przejścia podziemnego. Na stworzenie bezpiecznego dojścia do pociągów będzie wykorzystane około 120 ton stali. Na stacji zdemontowano ponad 24 km torów i sieci trakcyjnej. Teraz powstają fundamenty szybów windowych i schodów.

Ruszyła też budowa przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, gdzie aktualnie przygotowywany jest teren pod perony oraz tory.

Jak informuje PKP-PLK S.A., wybudowany będzie też nowy wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Lubelskiej o wysokości 4,6 m. Ma on zastąpić przejazd kolejowo-drogowy.

Jeśli chodzi o Małaszewicze, tam jest już gotowy peron z antypoślizgową nawierzchnią i liniami dla osób słabowidzących. Pojawiły się też dwie nowe wiaty, a także oświetlenie i oznakowanie. Ułożono również nowe tory i zamontowano urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Obecnie trwają pracę nad budową drugiego peronu.

Na stacji Terespol częściowo zostały zdemontowane dwa perony, kilka kilometrów torów i sieć trakcyjna. Ruszyły prace nad przebudową przejścia podziemnego. W obiekcie znajdą się windy, które z pewnością będą pomocne osobom o ograniczonej mobilności.

Prace mają zakończyć się w sierpniu 2020 roku. Łączna wartość projektu to nieco ponad 555 mln zł, z czego 546,4 mln zł to kwota pozyskanego dofinansowania.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *