Riad Haidar nie będzie już ordynatorem. Pozbawił go funkcji Chodziński

Riad Haidar nie będzie już ordynatorem. Pozbawił go funkcji Chodziński 16

Riad Haidar poinformował, że od 1 stycznia został pozbawiony funkcji kierowania Oddziałem Neonatologi bialskiego szpitala. Decyzję tą podjął Adam Chodziński, dyrektor placówki. Haidar sprawował tą funkcję 30 lat.

– Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu – informuje Riad Haidarm ordynator i poseł na Sejm RP.

Dla Haidara jest to zaskakująca decyzja i zupełnie niezrozumiała. – Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem, i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie – podkreśla Haidar.

Zdaniem lekarza jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców.

Poseł bardzo serdecznie dziękuję za okazaną dotychczas wsparcie ale to już chyba koniec mojej ponad 40 letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu.

Udostępnij!

Komentarze: 47

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Bardzo dobra decyzja Panie Dyrektorze Chodzinski, czas skończyć z „gwiazdorem” niech się w końcu do roboty weźmie !!!
  Jak ma być dobrym ordynatorem jeżeli od kilku tygodni cały czas taki mocno zajęty…
  Wybrał sejm niech tam siedzi i dobrze głosuje!
  A durny lud teraz dopiero się obudził ze wielkiego specjaliste do Warszawy wysłał

  I niech czerwone trolle sie odwalą tylko prawdę napiszą !!!

  A redakcje niech zdjecie pokoloruje – przecie Riad jeszcze nie umarł 🙂

 2. PiS do czego się nie dotknie to zaraz spieprzy . Tak było ze Stadniną ,Puszczą Białowieską ,Trybunał, Sądy, BOR a teraz bialski Szpital

 3. to decyzja polityczna, pisowska miotła pozbywania sie ludzi mądrych i kompetnetnych ludzi oraz cios w WOŚP,
  Pani Chodzinski przy okazji zakupów w Lidlu nie omieszkam powiedzieć co myślę o panu

 4. To sobie Pan pojechał po całej linii dyrektorze partyjny, mój Szacunek straciłeś jak i wielu rodziców którym Pan Haidar uratował dzieci. To się odwróci jeszcze.

 5. Republikanin Eryk życzę Ci abyś nigdy nie szukał pomocy dla swojego lub bliskiego Ci dziecka. Myślę że ludzie którzy mało w życiu przeżyli mają „Odwagę” na takie „Wypowiedzi”. Trochę szacunku.

 6. Bardzo dobra decyzja nowego Dyrektora.
  Albo jest się POlitykiem albo lekarzem!!!!
  Sam sie pchał do polityki to niech teraz pokarze co umie w sejmie!!!!
  Będziemy patrzeć na głosowania !!!!!
  Twój wyborca

 7. Czy w wieku 69 lat można mieć stanowisko kierownicze w państwowym szpitalu nie będąc profesorem??? Nie, nie można.
  Ps: Może to nie polityka, tylko wiek!
  Ps2: jeżeli wykształcił wielu młodych lekarzy to znaczy ze są następcy!!!! Niech nie blokuje rozwoju młodym!!!

 8. I poseł , i ordynator, i na komisji lekarskiej, i sympozjum , i konsylium, i przychodnia , i własna praktyka lekarska – tak dużo do z(a)robienia a tu jakiś nie chce przedłużyć korytka . A gdzie PAŃSTWO? Skandal.

 9. Wszędzie zwalniają starych ordynatorów, a raczej nie przedłużają im umów. Chcemy zmian w służbie zdrowia? Może tak trzeba. Pod warunkiem, że nowi nie będą z klucza partyjnego.

 10. wyrzucił nie wyrzucił, moim zdaniem lekarze nie powinni zajmować się polityka, nie po to płaciliśmy na ich wykształcenie żeby zajmowali się polityką, czy latając na zebrania będzie lepszym lekarzem? Nie. I nie obchodzi mnie z której jest partii!

 11. Mieszkańcy Białej Podlaskiej! Przecież macie dzieci! Naprawdę NIKT nie stanie w obronie ordynatora? Ludzie! Co się z Wami stało?

 12. Przecież sam Pan doktor zdecydował czym tak naprawdę chce się zajmować jeżeli nie wystarczało stanowisko ordynatora to teraz nie można miec żalu nigdzie nie zagwarantowane że dożywotnio ma być ordynatorem skoro tak się troszczy o małe dzieci to niech im poświęca czas a nie polityce nie można wszystkiego pogodzić i to jest logiczne przecież nie ma ludzi nie zastąpionych

 13. Pozbywacie się najlepszego lekarza ,kto teraz będzie dbał i leczył te chore dzieciaczki,P dyrektorze proszę spytać matek co one sądzą o wyproszeniu ze szpitala P doktora.

 14. Gratuluję rozgarnięcia tym wszystkim którzy głosowali na pana Haidara i myśleli że będzie leczył telefonicznie z sejmu. Pan Hołowczyc będąc posłem dalej jezdził w rajdach a na posiedzeniu sejmu był chyba dwa razy. Może Pan Haidar da radę być jednocześnie w Wawie i Białej.

 15. Gratuluję rozgarnięcia tym wszystkim którzy głosowali na pana Haidara i myśleli że będzie leczył telefonicznie z sejmu. Pan Hołowczyc będąc posłem dalej jezdził w rajdach a na posiedzeniu sejmu był chyba dwa razy. Może Pan Haidar da radę być jednocześnie w Wawie i Białej.

 16. Dr Haidar bez pracy w szpitalu sobie poradzi, tylko czy szpital da radę utrzymać jakość świadczeń bez dr Haidara?. Dyrektorze Chodziński osobiście za to odpowiadasz.

 17. Czy ktoś potrafi wymienić osiągnięcia i dorobek życiowy Pana Chodzińskiego poza bycie członkiem PISu?
  Jakie szczególne zasługi uczyniły Go dyrektorem szpitala?

 18. Kiedyś zawsze jest koniec. Przecież dalej będzie lekarzem i posłem do sejmu RP. Dajmy szansę młodszym lekarzom. Nie panikujcie, dawny ordynator wybrał wyjazdy do Warszawy. Kierować oddziałem musi ktoś kto jest ciągle na miejscu.

 19. Dr Haidar jako obcokrajowiec sam płacił za studia na AM w Lublinie.
  Jako poseł na sejm może zrobić jeszcze więcej dobrego dla szpitala w Białej, lepszym lekarzem nie będzie, ale my dzięki niemu będziemy mieli lepszą służbę zdrowia.
  A rzetelne pełnienie obowiązków posła na sejm nie zajmuje 24 godzin na dobę.
  Gwoli ścisłości dr Haidar do jutra jest jeszcze ordynatorem.
  Ma być konkurs na to stanowisko, nie zaproponowano mu p.o. ordynatora do jego rozstrzygnięcia, tylko pracę jako st. asystent pod rządami innej osoby. Co będzie jeśli pan poseł wystartuje i wygra? Gdzie dyrekcja szpitala podzieje oczy?

 20. Uratował moje dzieci. Wszystko wraca. Każdego złe uczynki dopadną. Jesteśmy z Panem . Dr Haidar to wspaniały człowiek. Odezwijcie się wszystkie mamy.