Riad Haidar wystartuje w wyborach do europarlamentu

Riad Haidar wystartuje w wyborach do europarlamentu 16

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie częścią Koalicji Europejskiej, a co za tym idzie, zostaną stworzone wspólne listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Do walki o mandat europosła stanie Riad Haidar, ordynator bialskiej neonatologii oraz rady sejmiku województwa lubelskiego.

W wyborach, które odbędą się pod koniec maja Polacy wybiorą 52 eurodeputowanych. Swoich kandydatów wystawi m.in. Koalicja Europejska, którą tworzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe. Do tego grona dołączył również Sojusz Lewicy Demokratycznej – taka decyzja zapadła w sobotę (16 lutego) podczas konwencji partii.

Jednym z głównych liderów Sojuszu będzie doktor Riad Haidar. Jak podaje „Dziennik Wschodni”, ordynator bialskiej neonatologii i radny sejmiku województwa lubelskiego miałby być „trójką” na liście. Pierwsze dwa miejsca mają zająć odpowiednio Krzysztof Hetman z PSL, obecny europoseł oraz Joanna Mucha z PO.

– Decyzja ta napawa mnie satysfakcją i zadowoleniem, gdyż droga współpracy i budowania koalicji demokratycznej przyjęta przez bialską organizację już w czasie wyborów samorządowych jest kontynuowana – pisze Riad Haidar na swoim profilu na Facebooku. – Startuję, żeby wzmocnić naszą pozycję w Unii Europejskiej. Chcę dołączyć do grupy europosłów, którzy będą dbali o istnienie UE w tym składzie, którzy będą dbali o zniesienie różnic między krajami, sprawiedliwy budżet, dobry dla wszystkich krajów. To są najważniejsze cele.

Udostępnij!

Komentarze: 21

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. nie patrz Pan na pesymistów, bardzo dobra decyzja, kompromitacji nie będzie, wręcz odwrotnie, miejsca na oddziele zostanie dla młodych

  1. Służby pchają „rokujących” do polityki , żeby potem mieć z tego korzyści . To są biznesy obliczone na wiele lat a nie polityka państwa. Wystarczy prześledzić życiorysy polityków przed i po 89 roku ich kontakty , uwikłania ze służbami i efekty tego dla społeczeństwa . Jeżeli faktycznie jesteś dobrym lekarzem to dlaczego pchasz się do polityki kosztem powołania?

  2. Uważam ,tak samo jak przedmówcy ,iż Dr.Haidar powinien robić to ,co potrafi najlepiej,czyli leczyć dzieci,a nie pchać się do polityki

    1. „ktoś” chce zrobić na Nim interes . Zarobki można by rzec kosmiczne , ale nie ma nic za darmo . Potem trzeba się odwdzięczyć. To widać po zachowaniu i decyzjach polityków w sprawach istotnych dla społeczeństwa . Prześledźmy niedawną historię. Wyprzedaże majątku poniżej wartości gruntu na którym są położone, zagarnięcie składek obywateli z OFE , ….. i po tym „awans” .Jak musi spodlić się człowiek , żeby dostrzec że już nie jest człowiekiem.

  3. A WŁAŚNIE WSZYSCY NIE MACIE RACJI !!! CI CO COŚ OSIĄGNĘLI W ŻYCIU POWINNI IŚĆ DO POLITYKI !! DOBRY LEKARZ, DOBRY BIZNESMEN, DOBRA KSIĘGOWA, DOBRY SPORTOWIEC, WYBITNY NAUCZYCIEL ITP… INACZEJ ZAWSZE W POLITYCE BĘDĄ TYLKO NIEUDACZNICY. DZISIAJ JEST TAK ŻE KTO NIE JEST DOBRY W ZAWODZIE I NIE MA POMYSŁU NA ŻYCIE IDZIE DO POLITYKI. SWEGO CZASU SENATOR KRZYSZTOF CUGOWSKI POWIEDZIAŁ ŻEGNAJĄC SIĘ Z POLITYKĄ, ŻE POLITYKA JEST DLA LUDZI NIE MAJĄCYCH ALTERNATYWY…. TACY JAK PAN RIAD MAJĄ SZANSĘ TO ZMIENIĆ.

  4. Prawdopodobnie ambitny człowiek, nie znam Pana lekarza. Nie rozumiem tylko skąd ten fenomen, może dlatego że jest obcokrajowcem, a może lata komuny i wszystkie znajomości z tych czasów zaważyły o popularności, a może pomógł wielu osobom jako lekarz? W Polsce mieszka już parę ładnych lat i mam żal, że nie umie posługiwać się poprawną polszczyzną. Chciałbym wierzyć w dobre intencje lekarza, ale wiem, że jak ktoś chce do Brukseli to tylko nachapać się kasy. Podsumowanie: albo lekarz albo polityk?