Rodzice składają zawiadomienie na prezes ZDZ. Przygotowali dla niej taczkę

Rodzice składają zawiadomienie na prezes ZDZ. Przygotowali dla niej taczkę 16

Rodzice uczniów uczęszczających do szkoły ZDZ w Białej Podlaskiej złożyli zawiadomienie do prokuratury na obecną prezes Katarzynę K. Zarzucaja jej niezapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy uczniów. Wniosek ten wpłynął do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej. 

Od kilkunastu dni trwa bój o przywrócenie dyrektora Henryka Zacharuka na stanowisko dyrektora. Obecna prezes po objęciu władzy zwolniła dyrektora po kilku dniach swojego urzędowania zarzucając między innymi danie podwyżek pracownikom ZDZ. Dziś (9 grudnia) rodzice uczniów placówki oświatowej złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Katarzynę K. Prezes, która pełni obowiązki dyrektora ZDZ w Białej Podlaskiej zarzucono nie pojawianie się w szkole, nie zapewnienie odpowiedniego nadzoru nad dziećmi przebywającymi w szkole w trakcie trwania zajęć.

Prezes wydała zarządzenie, że w dniach 9-10 grudnia zajęcia lekcyjne będą zawieszone. Zdaniem rodziców ma to jedynie związek z nieobecnością Katarzyny K. w Białej Podlaskiej. Do szkoły również nie wpłynęło pismo o tym kto pełni obowiązki dyrektora. Wicedyrektorzy przebywają obecnie na zwolnieniach lekarskich. – Działania pani K. wprowadzają destabilizację i zagrożenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Narażają uczniów na straty moralne i fizyczne, nie zapewniając harmonijnego rozwoju, umożliwiają poprawę wyników nauczania przez uczniów zagrożonych ocenami niedostatecznymi i podejście do egzaminów zawodowych – podkreślają rodzice w piśmie złożonym do prokuratury. Dodają, że Katarzyna K. wprowadziła delegaturę w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, że pełniącym obowiązku dyrektora ZDZ jest Pani Bożena Prokopiuk, która przebywa na zwolnieniu lekarskim.

 

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Tak właśnie Pani Prezes niszczy jedną z większych szkół w Białej. Znając życie szkoła zbankrutuje, pracownicy stracą pracę a nieruchomości zostaną sprzedane za śmieszną sumkę. !! Tą sprawę należy nagłaśniać wszędzie gdzie się da !! Tak nie można !!

  2. I tak rządzi właściciel co ma akty notarialne. Ludzie młodzi nie mają pojęcia jak to wszystko teraz działa.
    Hierarchia (ogólnie): na górze właściciel, niżej prezes, niżej dyrektor, niżej, po kolei według tytułu.

    Społeczeństwo (ogólnie) składa się z poziomów społecznych, na poziomach grupy społeczne według wykształcenia, w grupach społecznych pozycje.

  3. A po co mieszać tu Prokuraturę szukać rozwiązania konfliktu młodzież patrzy na to po za tym to właśnie młodzież cierpi najbardziej bo widzi że zamiast szukać alternatywnego rozwiązania każdy skacze sobie do oczu a potem młodzież też skacze sobie do oczu i tak tworzy się agresja niestety