Rodzina straciła dobytek życia w jedną noc

Rodzina straciła dobytek życia w jedną noc 16

Koszmar rodziny trwał kilka godzin. Patrzyli jak ich dorobek i sprzęt niezbędny do pracy płonie. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Ludzie chcą pomóc rodzinie – utworzyli dla nich „zrzutkę”.

W nocy z niedzieli (25 sierpnia) na poniedziałek strażacy otrzymali wezwanie z Rokitna. Doszło tam do pożaru, który widoczny był z kilku kilometrów. Sześć zastępów strażaków walczyło z ogniem, który zajął kilka budynków gospodarczych i garaż. Druhowie musieli zapobiec rozprzestrzenianiu się żywiołu na inne budynki oraz dom.

W trakcie działań w bezpośrednim niebezpieczeństwie pożaru zauważono psa. Udało się go uratować i przekazać właścicielowi.

Gospodarze stracili prawie cały swój dobytek i sprzęt, który pozwalał im pracować na roli. Ogień strawił w sumie całe tegoroczne zbiory – 70 ton zboża, wszystkie maszyny rolnicze, trzy samochody, motocykl oraz budynki gospodarcze, stodołę i garaż. Spaleniu uległy także zgromadzone na zimę zapasy opału.

Dzięki strażakom ogień nie zdążył zająć domu. Mimo to rodzina z czwórką dzieci straciła majątek i perspektywę na dalsze wykonywanie swojej pracy. Na portalu „Zrzutka” utworzono zbiórkę pieniędzy, która pozwoli rodzinie „stanąć na nogi”.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *