Rodzinna majówka pełna atrakcji

DSC_5186

Powiatowa Majówka z Pieśnią Maryjną i Ludową stała się już tradycją. W tym roku odbyła się po raz trzeci. Szkolny plac rokrocznie gromadzi dużą część lokalnej społeczności. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

W niedzielne popołudnie na placu przy Szkole Podstawowej w Połoskach rozpoczęła się III Powiatowa Majówka z Pieśnią Maryjną i Ludową. Podobnie jak w ubiegłym roku, scena wypełniła się artystami w barwnych strojach. – Zaprosiliśmy zarówno dorosłe jak i dziecięce grupy śpiewacze z terenu powiatu bialskiego. Każdy z zespołów prezentuje po dwa utwory, które związane są z pieśnią maryjną i ludową – wyjaśnia Łukasz Węda, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu.

Na scenie można było podziwiać m.in. występy dzieci z miejscowej szkoły. Zaprezentowały się też mali tancerze, którzy szkolą się przy piszczackim centrum kultury. Tego dnia można było zobaczyć pokazy grupy baletowej oraz grupy djembel dance, skupiającej się na tańcu afrykańskim.

Podczas gdy na scenie rozbrzmiewały pieśni, na placu obok przygotowano atrakcje dla najmłodszych. Dzieci miały okazję szaleć na dmuchanej zjeżdżalni lub spędzić czas z animatorami zabaw. Nie zabrało również czegoś dla nieco starszych osób. Po występach odbywały się turnieje rodzinne.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *