Rolnicy uczczą zakończenie żniw

Rolnicy uczczą zakończenie żniw 15

Już niebawem rolnicy z łomaskiej gminy będą świętowali zakończenie prac na polu. Wydarzenie będzie bogate w muzyczne atrakcje.

Dożynki gminne odbędą się w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) w parku w Łomazach. W samo południe zostanie odprawiona msza św. w miejscowym kościele, a o 13.15 nastąpi przemarsz korowodu z kościoła do parku w asyście Orkiestry Dętej OSP.

O 13.30 rozpocznie się część oficjalna, podczas której zostaną zaprezentowane wieńce i będzie wręczony chleb dożynkowy. W programie o godzinie 14 znalazł się koncert Orkiestry Dętej OSP Łomazy, a kwadrans później koncerty zespołów ludowych i różnego rodzaju konkursy. Na 16 przewidziano konkurs KRUS.

Pół godziny później przyjdzie czas na występy na scenie. Na początek pojawią się Podlasiacy, a o 18.30 imprezę uświetni Witek Muzyk Ulicy. O 19.30 zaplanowano występ Janusza Pruniewicza, który zaprezentuje wspomnienia muzyczne z lat 80. O 21 sceną zawładnie zespół Antykwariat, a o 22 z brzmieniem disco polo przyjdzie zespół Lider Dance. Na zakończenie do północy potrwa dyskoteka. Ponadto podczas wydarzenia dostępna będzie gastronomia oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Biała24 – www.bp24.pl.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. tak bawcie się hahaha afrykański pomór poza tym susza a moje VATy z paliwa że do końća życia pracować nie muszę i moje bękarty również

  2. Ja natomiast gratuluję Panu Wójtowi organizacji dożynek gminnych. Gmina nie ma czego się wstydzić. Jako naplywowy mieszkaniec Dubowa jestem przeświadczony, iż organizacja święta polskiej wsi jest nieodzownym elementem naszej rodzimej kultury. Niezapominajmy o rolniczym charakterze regionu, który notabene boryka się z coraz większymy, nieznanymi wcześniej problemami natury stricte ekonomicznymi.
    Dożynki są niekwestionowanym świadectwem życia polskiej wsi, ostoi polskiej tradycji, wiary i kultury.
    A to są elementy wręcz fundamentalne, wszakże kim będziemy, gdzie zmierzamy, jeśli nie będziemy pamiętać skąd i z czym przychodzimy.

    1. Życie polskiej wsi powoli zamiera . Wystarczy ruszyć tyłek z gminy a nie studiować literaturę. Gmina to mieszkańcy . Sam wójt nie jest tu miarodajnym przelicznikiem. A dożynki są świętem i podziękowaniem za zebrane plony. Póki jest co zbierać i komu to świetowanie idzie. Ale jak zostanie tylko tradycja na papierze, wiara i kultura odejdą w zapomnienie . Nikt wam dopłat nie dawał za friko . Ktoś za to wszystko kiedyś zapłaci.Nie ma na ziemi takich co dają nic w zamian nie oczekując