Rośnie zainteresowanie królewską grą

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MTkxNjQ4MjQtMTM1LTEuanBn,
Odbyły się kolejne turnieje. Terespolscy gracze zyskują rozgłos.
W dniu 17 marca odbył się trzeci rzut VIII Bialskiej Ligi Szachowej w Miedzyrzecu Podlaskim. Turniej zgromadził 81 zawodniczek i zawodników. Terespol reprezentowało 19 szachistów z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu.

Zawody dały możliwość zdobycia kategorii szachowych. Siedmiu uczniów z Terespola wypełniło normy na piątą i czwartą kategorię szachową.

Kategoria czwarta należała do Mateusza Pastuszuka i Mikołaja Lesika.
Kategorię piątą zdobyli: Aleks Kral, Kacper Marciniuk, Krzysztof Gołębiowski, Dawid i Jakub Zasiukowie. W całym turnieju trzecie miejsce zajął Marek Prokopiuk.

Turniej IV w ramach Bialskiej Ligi Szachowej odbył się 14 kwietnia w Rokitnie. Wzięło w nim udział 81 osób, w tym 10 szachistów z Terespola. Najlepiej wypadł Krzyś Gołębiowski, który w silnej stawce zajął drugie miejsce. Marta Michalak była szósta.

Następnym bardzo ważnym wydarzeniem szachowym były I Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich, które odbyły się 15 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.
Ponownie bardzo dobrze wypadł Krzysztof Gołębiowski. W kategorii do 10 lat zajął czwarte miejsce. Marta Michalak była druga w kategorii do lat 19. W kategorii do lat 14, Piotr Gołębiowski był siódmy a Filip Samociuk dziewiąty.

Dobrym prognostykiem na dziś i przyszłość są liczne turnieje szachowe w powiecie bialskim, co procentuje dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży tą królewska grą.
Znaczący wpływ na to ma powstałe w tym roku stowarzyszenie klubów szachowych pod nazwą Bialski Regionalny Związek Szachowy, którego członkiem jest m.in. MOK „Debiut” Terespol.