Roszady w dwóch spółkach. Nowi ludzie w radach nadzorczych

Roszady w dwóch spółkach. Nowi ludzie w radach nadzorczych 16

Zmiany dotyczą Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego oraz Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. Tylko jeden z członków rady nadzorczej nie pożegnał się z pełnioną funkcją.

Lukrecja Siennicka, Sebastian Śniosek i Maciej Kuta to nowi członkowie rady nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Zastąpili oni Małgorzatę Gatz, Józefa Wierzbowskiego i Halinę Stasiewicz. Jak dotąd nie było zmiany na stanowisku prezesa spółki. Nadal tę funkcję pełni Bogdan Kozioł.

Zmiany zaszły również w Zakładzie Gospodarki Lokalowej. Prezydent odwołał ze spółki dwóch członków: Mirosława Kapłana i Grzegorza Szczygielskiego. Na ich miejsce Michał Litwiniuk powołał Lidię Łysakowską oraz Kazimierza Nowaka. Na swoim stanowisku została Joanna Maleńczuk. Prezesem spółki cały czas jest Bernadeta Puczka.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno roszady nastąpiły w przypadku Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Bialskich Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN. W drugiej ze spółek w poniedziałek (14 stycznia) zmienił się też prezes. Mirosława Kapłana zastąpił Janusz Bystrzyński. Z kolei prezesem PEC nadal jest Aleksander Kompa.

Zmiany nie dotknęły tylko jednej spółki miejskiej – ZHU „Zieleń”, której prezesem jest Marta Kamińska.

Udostępnij!

Komentarze: 21

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. nieważne jaka partia każdy wsadza swoich i każdy chce jak najwięcej i tylko moje jest najmojsze a twojsze jest gorsze bo tylko mojsze

 2. No proszę prezes w jednej spółce, członek rady nadzorczej w kolejnej a ludzie pracują za najniższą krajową i o podwyżkach nie chciał rozmawiać bo kasa dla byłego prezydenta była potrzebna.

 3. Czy można prosić, zarówno redakcję jak i decydentów, żeby każdą nominowaną osobę pokrótce opisać i wyjaśnić, dlaczego nadaję się na członka rady nadzorczej? W sensie kompetencji, nie znajomości czy kierunku politycznego. Wydaje mi się, że będzie to trudne.

  1. Ależ proszę bardzo: Panie Lukrecja Siennicka i Lidia Łysakowska oraz Panowie Maciej Kuta i Sebastian Śniosek to bialscy adwokaci, posiadają wykształcenie i doświadczenie zawodowe niezbędne do pełnienia powierzonych funkcji. Poza tym są, jak ktoś słusznie wskazał, z Białej Podlaskiej. Żadna z tych osób nie udziela się w polityce, ani też nie jest personalnie powiązana z Prezydentem. Pan Prezydent postawił na kompetentne, wykształcone osoby z Białej, uważam, że to prawidłowe posunięcie.

  1. Jeden z kandydatów na stanowisko dyrektora PEC’u ma syna w Radzie Miasta. Mało kompetentny …. Misiewicze w nowym wydaniu?

  2. Odwołają, to kwestia dni. Ważne kto będzie nowym dyrektorem. Ja obstawiam kumoterstwo partyjne i nepotyzm. Każdy członek rady miasta chciałby dostać sie do koryta poprzez swoich krewnych.

 4. ” Żadna z tych osób nie udziela się w polityce, ani też nie jest personalnie powiązana z Prezydentem. Pan Prezydent postawił na kompetentne, wykształcone osoby z Białej, uważam, że to prawidłowe posunięcie ” ha ha ha ha haaaa koń by się uśmiał :))))

 5. Szczególnie pani Lidia nie powiązana, dobry żart wystarczy obejrzeć jej wakacyjne fotki na Facebooku prezydentową , mąż w pierwszym rzędzie obok prezydenta na spotkaniu noworocznym to też przypadek – obłuda i żenada

  1. Czyli to, że zna żonę prezydenta automatycznie oznacza, że nie jest wystarczająco kompetentna? Ciekawa logika… krytykować tylko po to, żeby skrytykować…

   1. To że zna żonę super, wygląda na fajną babkę, ale po co wciskać ludziom kit że nie powiązana, niezależna itd….. w to już nikt nie wierzy