Rowerem po nabużańskiej scenerii

Rowerem po nabużańskiej scenerii 15
fot. archiwum

Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów jest organizowany już po raz szósty. Dwa wakacyjne dni uświetni jazda na rowerze, a także poznanie pięknych obiektów naszego regionu.

Od soboty do niedzieli (7-8 lipca) będzie trwał Rajd Rowerowy, który wystartuje z Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim o 10.30. Nieco wcześniej, od godziny 9 rozpocznie się rejestracja uczestników. Trasę zaplanowano następująco – Zamek Janów Podlaski, Stadnina Konia Janów Podlaski i pierwszy postój. Później rajd kieruje się na Buczyce, Dworek nad Bugiem, Bubel Granna i będzie czas na postój drugi.  Po nim rowerzyści pojadą w strone Galerii Land Art nad Bugiem, Borsuk, Dworu Zabuże, gdzie będzie można złapać oddech na kolejnym postoju.

Ostatnie punkty rajdu to Mielnik, Niemirów – PROM – Gnojno, Stary Bubel i docelowy Zamek Janów Podlaski. Trasa ta będzie liczyła około 50 km. Po powrocie na Zamek na rowerzystów będzie czekało przygotowane ognisko. O 17.30 zaplanowano spotkanie z Karoliną Szostak, która będzie promować swoją książkę „Mój naturalny detoks”. Po rozmowie z autorką nastąpi pokaz filmu „Najlepszy”, który jeszcze niedawo widniał na kinowych ekranach.

Drugiego dnia wydarzenia o godzinie 11 zacznie się rajd na orientację. Koszt uczestnictwa na dzień dzisiejszy wynosi 70 zł/osobę, zaś dla dzieci do lat 7 jest darmowy. Dzieci w wieku 7-17 lat zapłacą 50% ceny.

Rajd Rowerowy ma również swój udział w dobroczynnej akcji. Część dochodu zostanie przeznaczona na pomoc rodzinie, która w wyniku pożaru straciła dom oraz członka rodziny.

Więcej informacji pod numerem tel. 25 644 14 64 oraz pod adresem mailowym [email protected]

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *