Rowerzysta i pieszy w szpitalu. Policja apeluje o ostrożność

Rowerzysta i pieszy w szpitalu. Policja apeluje o ostrożność 16

We wtorek (16 marca) doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli rowerzystów i pieszych. Wiosenna aura sprawiła, że na drogach stanowią liczną grupę użytkowników. Policja apeluje o stosowanie się do przepisów i ostrożność na drodze.

Chwilę po godzinie 7 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu do którego doszło na ul. 3 Maja w Piszczacu. Kierujący VW Passatem 64-letni mieszkaniec gminy Piszczac uderzył autem w rowerzystkę poruszającą się tą drogą. 46-latka również z gminy Piszczac doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala.

Do kolejnego wypadku z udziałem pieszego doszło zaledwie godzinę później na ul. Akademickiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-latek przechodził przez jezdnię w miejscu do tego niedozwolonym. Potrąciło go auto jadące w kierunku ul. Kopernika. W chwili zdarzenia mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 3,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi ustalili, że kierowca auta odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pieszemu pomocy. 35-latek trafił do szpitala. Obecnie policjanci ustalają tożsamość kierowcy.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Najgorzej z rowerzystami jest na Warszawskiej na wyremontowanym odcinku, rowerzyści nie korzystają z ścieżki rowerowej, tylko jeżdżą jednią korkując Warszawską. Na wyremontowanym odcinku ciężko jest wyprzedzić rowerzystę, który w dodatku jedzie prawie środkiem pasa, bo nie da się jechać przy wysokim krawężniku.