Rozbrzmią dźwięki gitary, pianina, kontrabasu i perkusji

Rozbrzmią dźwięki gitary, pianina, kontrabasu i perkusji 16

Kontrabasista, gitarzysta basowy, pianista, kompozytor i pedagog rozpoczyna nowy projekt. Jarek Michaluk Trio, bo tak nazywa się grupa, po raz pierwszy zaprezentuje się w czerwcu podczas działań artystycznych w Parku Radziwiłłowskim.

Jarosław Michaluk jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu. Swój debiut miał podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie w 1988 roku, gdzie z bialskim zespołem Jazz Trio zdobył drugą nagrodę.

Współpracował z takimi osobami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Karol Szymanowski, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Piotr Wrombel czy Wojciech Tramowski. Michaluk miał swój udział na wielu festiwalach, występował w mnóstwie sal koncertowych. Na swoim koncie ma sześć nagranych płyt, w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Jest on również twórcą i dyrektorem artystycznym znanych polskich festiwali – Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival, które od lat odbywają się w naszym mieście. Ponadto od ponad dwóch dekad jest prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Jarosław Michaluk w minionym roku został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który jest przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2016 roku otrzymał statuetkę Ambasador Wschodu w kategorii Kultura i Sztuka.

Jarek Michaluk Trio to jego nowy projekt, z którym zadebiutuje w Galerii Podlaskiej podczas trwania tzw. Parku Sztuki. W składzie nowej grupy znajdzie się dwóch utalentowanych muzyków, którzy na swoim koncie mają wiele wyróżnień oraz występy z cenionymi artystami. Są uczniami warszawskiej szkoły muzycznej na Bednarskiej o profilu jazzowym. Mowa o pianiście Pawle Odoszewskim oraz grającym na perkusji Kacprze Majewskim.

W programie koncertu, który odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18 w Galerii Podlaskiej znajdą się główne kompozycja Jarka takie jak „Wspomnienia z Parnasu” czy „Blue”.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *