Rozmawiali o szerokiej współpracy

Rozmawiali o szerokiej współpracy 16

Podczas spotkania pomiędzy dyrektorami placówek ratownictwa medycznego w Białej Podlaskiej oraz w Brześciu poruszono kwestie możliwości oraz potrzeby współpracy przygranicznej w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców po obu stronach rzeki Bug.

We wtorek (9 kwietnia) Tadeusz Łazowski, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej w odpowiedzi na zaproszenie dyrektor Walentyny Paszkiewicz, złożył roboczą wizytę w Stacji Szybkiej Medycznej Pomocy w Brześciu. Spotkanie służyło m.in. omówieniu szerokiej współpracy oraz wymianie doświadczeń co do lekarzy, ratowników medycznych, dyspozytorów medycznych i innych pracowników stacji. Ważna kwestią był także transport chorych po obu stronach granicy. Dyrektorzy Tadeusz Łazowski oraz Walentyna Paszkiewicz ustalili możliwości wspólnej aplikacji środków finansowych w ramach programów unijnych dotyczących bezpieczeństwa medycznego obszarów pogranicza (PL-BY-UA). Szefowa białoruskiej placówki dostała zaproszenie do złożenia wizyty w Białej Podlaskiej w maju.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Tadziu co my byśmy bez ciebie zrobili . Znasz się na wszystkim . Kiedy ty te wszystkie stanowiska „oblecisz” przed emeryturą?