Rozmawiali o tym, jak wychować mądre dziecko

DSC02454

„Mądre wychowanie” było spotkaniem dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy. Elżbieta Olszewska w Bibliotece Barwnej wygłosiła specjalne przemówienie, które zawierało najcenniejsze wskazówki dotyczące wychowania najmłodszych.

We wtorek (5 czerwca) Członkini Zarządu i Dyrektor Programowy Fundacji „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”, wygłosiła świetną prelekcję o wartościach płynących z czytania. Podkreśliła, że czytanie to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na dobre wychowanie oraz zaznaczyła, jak wpływa na prawidłowy rozwój emocjonalny i językowy dziecka.

Jeśli chcemy wychować mądre, dobre i szczęśliwe dziecko, to głośne czytanie dziecku 20 minut dziennie codziennie umożliwi osiągnięcie tego celu. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Włącz czytanie !”, realizowanego podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jednak od niektórych książek lepiej trzymać się z daleka,są naszprycowane okultyzmem i ideologią gender. Już bardziej dziecku nie można zaszkodzić niż skazić tymi diabelstwami jego duszę i psychikę . Skutki porównywalne do przyjmowania narkotyków najnowszej generacji.